Binance’a İsveç’ten Onay

binancea isvecten onay

Kripto para borsası Binance, İsveç birimi Binance Nordics’in İsveç Mali Denetleme Kurumu‘ndan (FSA) onay aldığını duyurdu. Binance Nordics, İsveç’te kripto para yönetim ve ticaret hizmeti vermek üzere finans kuruluşu olarak tescil edildi. Şirketten yapılan açıklamaya göre İsveçli yatırımcılar, Binance’ın euro yatırma-çekme, euro ile kripto para alım-satım, staking ve Binance Visa Card dahil olmak üzere birçok hizmetini kullanabilecek.

binancea isvecten onay2

Binance’a Yetki Veren Yedinci AB Ülkesi Oldu

Böylece İsveç, kripto para borsası Binance‘a yetki veren yedinci AB üyesi devlet oldu. Daha önce İsveç, Fransa, İtalya, Litvanya, İspanya, Kıbrıs ve Polonya’dan Binance’a onay çıkmıştı.

Binance Avrupa ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika Başkanı Richard Teng, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Binance’ın küresel standartlar için düzenleyici kurumlarla yakın çalışma taahhüdünü göstermeye devam ettiğini vurguladı. İsveç’teki tescilin aylarca süren çalışmanın sonucu olduğunu vurgulayan Teng, “İsveç pazarına ve kullanıcılarımıza olan taahhüdümüzün temelini oluşturuyor. İsveç Finansal Hizmetler Kurumu’na desteği ve onayı minnettarız” ifadelerini kullandı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Ekonomi gazeteciliğinde bir ekol olan Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala