bitcoinBTC/TRY
1.579.652,94 TL 0,88%
ethereumETH/TRY
91.153,67 TL 1,00%
tetherUSDT/TRY
31,03 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
11.614,68 TL 1,76%
solanaSOL/TRY
3.154,02 TL 2,94%
xrpXRP/TRY
16,58 TL 1,54%
staked-etherSTETH/TRY
91.009,45 TL 1,07%
usd-coinUSDC/TRY
31,00 TL 0,37%
cardanoADA/TRY
18,09 TL 2,12%
avalanche-2AVAX/TRY
1.123,24 TL 2,68%

Paylaş

Batık kripto şirketi, mahkemeden anlaşmanın onaylanmasını talep etti

Batık kripto şirketi, mahkemeden anlaşmanın onaylanmasını talep etti

Genesis Global, açılan davanın ardından New York Başsavcılığı ile anlaşmaya vardı.

The Block’un haberine göre Genesis, New York’ta ABD İflas Mahkemesi’ne anlaşmanın onaylanması için bir dilekçe sundu. Dilekçede, şu ifadeler yer aldı:

“Aylar süren zorlu müzakerelerin ardından alacaklılar ve New York Başsavcılığı ile anlaşma sağlandı.”

New York Başsavcısı Letitia James, Gemini Earn programı gerekçesiyle, Gemini, Genesis ve ana şirket DCG’ye dava açtı.

Genesis ve Gemini, Gemini Earn programı için ortaklık kurmuş ve 2021 yılında programı bireysel yatırımcılara sunmuştu. Yatırımcılara program kapsamında yüzde 7,4’e kadar APY getirisi vadedilmişti.

Geri ödemelerde sıkıntı yaşanmayacak

Uzlaşı anlaşmasında, alacaklıların dava maliyeti ödemek zorunda kalmayacağı ve ödemelerini en iyi şekilde alacaklarına dair bir karara varıldı.

New York Başsavcılığı, alacaklıların tüm varlıklarını almaları koşuluyla “Uzlaşma Anlaşması” kapsamında ödeme almayı kabul ettiklerini ifade etti.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) de Gemini Earn programı kapsamında Genesis’e dava açmıştı. Dava, Genesis’in 21 milyon dolar ödemesi karşılığında sonuçlandırıldı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala