bitcoinBTC/TRY
1.591.754,26 TL 1,28%
ethereumETH/TRY
93.344,87 TL 2,81%
tetherUSDT/TRY
30,82 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
11.685,52 TL 0,03%
solanaSOL/TRY
3.177,10 TL 1,87%
xrpXRP/TRY
16,82 TL 1,23%
staked-etherSTETH/TRY
93.292,17 TL 2,84%
usd-coinUSDC/TRY
30,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
18,31 TL 2,37%
avalanche-2AVAX/TRY
1.129,81 TL 1,39%

Paylaş

Ava Labs CEO’su: “Daha yeni başlıyoruz”

emin gün sirer

Avalanche projesinin arkasında yer alan Ava Labs’ın CEO’su Emin Gün Sirer, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasına ilişkin konuştu.

Açıklamayı X hesabı üzerinden yapan Sirer, Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) ETF onayının kripto para sektörü için “tarihi bir an” olduğunu söyledi.

“Spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanması, tüm kripto para sektörü için tarihi bir an. Bu onay, kriptoların yeni ve meşru bir sınıf olduğunu ve kalıcı olacağını vurguluyor.”

Ava Labs CEO’su, verilen onayla birlikte Bitcoin’e daha önce yatırım yapmamış kullanıcılara da kapıların açıldığını kaydetti.

İdeal senaryo vurgusu

Sirer, onaylanan ETF’lerin ardından ideal senaryonun insanların bu varlıkları zincir üzerinde kullanması olduğunu kaydetti ve ETF’lerin yalnızca erişimi kolaylaştıracağını söyledi. Ek olarak, sektöre yeni giriş yapan kişilerin varlıkları nasıl kullanacaklarını anlamaları için gerekli farkındalığın sağlanmasının önemini vurguladı.

Sirer son olarak kripto para gibi “genç” bir sektörde çalışmaktan ötürü oldukça heyecanlı olduğunu belirterek ve “daha yeni başlıyoruz” dedi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala