Auros Global, Maple Finance Borcunu Yeniden Yapılandırdı

auros global maple finance borcunu yeniden yapilandirdi

Bir dönemlerin en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX’in ani iflası, irili ufaklı pek çok kripto şirketini olumsuz etkilemişti. Bu şirketlerden birisi olan Auros Global, Maple Finance’e olan ödemelerini kaçırmıştı. Auros Global, kredi ödemeleri hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Auros Global, Kredi Borcunu Yapılandırmaya Gitti

İflas eden kripto para borsası FTX’in çöküşünden etkilenen kripto şirketleri arasında yer alan Auros Global’in öncelikli alacaklısı konumunda olan M11 Credit, yaptığı son açıklamada, Blockchain tabanlı borç verme platformu olan Maple Finance üzerindeki ödenmemiş kredi borcu hususunda yeniden yapılandırmaya gidildiğini açıkladı.

auros global maple finance borcunu yeniden yapilandirdi 2

Auros Global’in 20 Aralık 2022 itibariyle, Maple Finance üzerindeki M11 Credit tarafından yönetilen iki kredisinde ödenmemiş 18 milyon dolarlık bir borcu bulunuyordu. Konu hakkında geçtiğimiz aylarda açıklama yapan Auros Global, FTX kripto para borsası üzerindeki dondurulmuş fonlar sebebiyle likidite sorunları yaşadığını belirtmiş ve Kasım 2022 sonu itibariyle kredi ödemelerini kaçırmıştı. Şirket yaşadığı bu zor durumun ardından aralık ayının sonlarında geçici tasfiyeye girdi.

M11 Credit tarafından yapılan açıklamada, Auros’un ödenmemiş kredi borcunun yüzde 55’inin yeni dönemde ödendiği belirtildi. Şirketin, kalan kredi ödemelerinin yüzde 40’ı 90 günlük üç döngüde yıllık yüzde 8.64 faizle yeniden yapılandırılırken, diğer kısım ise 90 gün vadeli olarak sıfır faizle yapılandırılmış oldu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.212,16 TL 0,19%
ethereumETH/TRY
33.663,60 TL 0,22%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,47%
bnbBNB/TRY
6.229,08 TL 0,36%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,62%
xrpXRP/TRY
8,56 TL 3,03%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,61%
staked-etherSTETH/TRY
33.599,26 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala