Ark Invest Cephesinden Kripto Açıklaması

ark invest cephesinden kripto aciklamasi 2

Amerika Birleşik Devletleri, son dönemde kripto alanında sert yaptırımlar uygulamaya devam ediyor. Yatırım şirketi Ark Invest, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto liderliği hakkında açıklamalarda bulundu.

ABD’nin Kripto Liderliğindeki Tahtı Sallanıyor

Ark Invest analisti Yassine Elmandjra, gün içinde bir not paylaştı. Paylaşılan notta, Amerika Birleşik Devletleri’nin küresel kripto ekosistemindeki lider konumunun Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, Avustralya ve İsviçre gibi ülkelere kaptırma riskinin olduğunu dile getirdi.

ark invest cephesinden kripto aciklamasi

Elmandjra analizinde, ülkedeki kripto likiditesinde önemli bir düşüş olduğunu ifade etti. Elmandjra notunda şu ifadeleri kullandı:

Bir zamanlar köklü ve güvenilir kurumlar tarafından doldurulan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto ekosistemi, şimdi diğer kurumsal yatırımcıların ilgisini beklemeye alması muhtemel bir boşlukla karşı karşıya.

CoinMetrics verilerine de atıfta bulunan Elmandjra, ülkedeki Bitcoin işlem hacminin Mart ayındaki günlük 20 milyar dolardan yüzde 75 düşüşle geçen hafta 4 milyar dolar civarına gerilediğini dile getirdi. Son olarak Bitcoin fiyatının geçen hafta Binance.US’de diğer borsalara kıyasla 600 dolar daha yüksek olduğunu ve bunun Amerika’da daha zayıf fiyat keşfine işaret ettiğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.838,95 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.169,20 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.256,03 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
20,10 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 6,40%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.165,17 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
423,70 TL 0,53%
Bağlantıyı kopyala