bitcoinBTC/USD
$ 61,067.36 7.60%
ethereumETH/USD
$ 3,356.35 3.92%
cardanoADA/USD
$ 0.640492 4.18%
xrpXRP/USD
$ 0.58788 4.53%
bnbBNB/USD
$ 414.07 5.43%
solanaSOL/USD
$ 112.84 5.60%
avalanche-2AVAX/USD
$ 39.87 3.10%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.099951 3.87%
tronTRX/USD
$ 0.143584 1.40%
chainlinkLINK/USD
$ 19.87 5.09%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 2.47%
aptosAPT/USD
$ 11.29 14.33%
arbitrumARB/USD
$ 1.91 1.07%
optimismOP/USD
$ 3.82 3.05%

Paylaş

Algorand CEO’su, hacker’ların hedefi oldu

Algorand CEO'su, hacker'ların hedefi oldu

Algorand CEO’sunun hesabından 26 Ocak’ta yapılan paylaşımlar, topluluğu şaşırtsa da gerçek kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Cointelegraph’ın haberine göre Algorand Vakfı, şirketin CEO’su Staci Warden’ın X hesabının ele geçirildiğini ve topluluğu herhangi bir linke tıklamaması konusunda uyardı

Hacker, Warden’ın hesabından Algorand topluluğunun fakir olduğunu belirten ve ırkçı bir hakaret yer alan bir paylaşımda bulundu. Daha sonra da topluluğa ALGO token’larını satıp Ether satın alma çağrısı yaptı.

Hacker, bununla da sınırlı kalmadı ve Tron kurucusu Justin Sun’ın Algorand’ı nasıl yeni zirvelere taşıyacağına dair sarkastik bir hikaye kaleme aldı.

Saldırgan, Warden’ın X biyografisini de değiştirdi ve kendisinin Algorand Vakfı’ndan ayrıldığını belirterek yarı profesyonel bir direk dansçısı olduğunu belirtecek kadar ileri gitti.

Kripto topluluğunun bir kısmı bu paylaşımları oldukça eğlenceli buldu. Kripto araştırmacısı ZachXBT, hacker’ın Algorand Vakfı için daha iyi bir CEO olacağını ifade eden bir paylaşım yaptı. Bir başka kullanıcı da Warden’ın hesabını kaptırmasıyla Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) stajyer olarak görev almaya hak kazandığını dile getirdi.

Hatırlanacağı gibi SEC’nin hesabı 9 Ocak’ta ele geçirilmiş ve spot Bitcoin ETF’lerinin onaylandığına dair sahte bir paylaşımda bulunulmuştu.

Yazı kaleme alındığı sırada Warden’ın hesabı hala geri alınamadı ve hacker paylaşımlarına devam ediyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala