bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,313.23 4.30%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,077.55 4.95%
bnb
BNB (BNB) $ 553.48 4.97%
solana
Solana (SOL) $ 138.95 3.00%
xrp
XRP (XRP) $ 0.491116 7.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457032 6.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152602 6.74%

ABD Hükümeti Artık En Büyük 5. Bitcoin (BTC) Balinası!

Bitcoin Balinasi

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ), kripto para işlemlerinin izlenmesini içeren bir soruşturmanın ardından 3 Kasım’da kolluk kuvvetleri tarafından yapılan operasyonla 1 milyar dolar değerinde Bitcoin’e (BTC) el koymasının ardından piyasa oyuncuları şimdi ne olabileceğine dair olası senaryoları tartışmaya başladı.

DoJ’a göre bu operasyon, Adalet Bakanlığı tarihindeki en büyük kripto para ele geçirme operasyonunu temsil ediyor. El koyma işleminin ardında ABD hükümeti artık en büyük beşinci Bitcoin adresini, kripto para borsaları tarafından kontrol edilen adresler hariç tutulduğunda ise üçüncü en büyük Bitcoin adresini kontrol ediyor.

ABD Bitcoin Operasyonu

Mahkeme belgeleri, ABD Adalet Bakanlığı’nın 69 bin 370 BTC’den daha fazlasının yanı sıra, benzer miktarlarda Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG) ve Bitcoin SV (BSV) ele geçirdiğini gösteriyor.

“Bitcoin Fiyatına Etkisi Olumlu”

Ele geçirilen Bitcoin’in ABD hükümetinin kontrolü altına girmesinin ardından açık artırmaya çıkarılması bekleniyor. Binance Research’e göre, yatırımcılar Adalet Bakanlığı’nın mülkiyetini davanın kapanmasını takip eden sonraki bir tarihte potansiyel bir açık artırmaya kadar etkin bir şekilde arzı kilitleme olarak kabul ettiği için ele geçirme duyurusu son günün fiyat hareketini etkilemiş olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala