Shiba Inu (SHIB) 12.2 Milyar Dolarlık Günlük Hacmine Ulaştı

shiba-inu-shib-12-2-milyar-dolarlik-gunluk-hacmine-ulasti

Shiba Inu (SHIB), son 24 saat içinde 12.2 milyar dolarlık hacime ulaşarak piyasadaki en çok işlem gören kripto paralar arasında ilk 4’e girdi. Küresel pazar düzeltmesi ve konsolidasyonunun ardından, SHIB’in fiyatı yeni bir ATH’ye ulaştıktan sonra yaklaşık yüzde 50 düşmüştü. Ancak, meme kripto para daha sonra yüzde 40’tan fazla toparlandı.

Geleneksel olarak USDT, 76 milyar dolarlık işlem hacmiyle ilk sırada yer alırken, Bitcoin (BTC) 30 milyar dolar ile 2.liğini koruyor. Bu arada Ethereum ile aralarında sadece 2.3 milyar dolarlık farkın olduğunu belirtmekte fayda var.

Shiba Inu, 12 Milyar Dolarlık Günlük Hacmine Ulaştı

Shiba, bir kez daha, değişken fiyat hareketleri ile ek yatırımcıların ilgisini üzerine topladı. Son rallide değerinin neredeyse yarısını kaybetmenin yanı sıra, bireysel yatırımcılar hala meme tabanlı bazı token’ları satın almakla ilgileniyorlar. Bunun en büyük sebepleri piyasadaki aşırı oynaklığın kâr marjını önemli ölçüde artırması.

Öyle ki zincir üstü veriler, kısa vadeli sahiplerin yüzdesinin, genellikle bir oynaklık faktörü olarak kabul edilen yaklaşık yüzde 40’a ulaştığını gösteriyor. Kısa vadeli yatırımcıların sayısının artmasıyla birlikte, kısa vadeli hedefler genellikle uzun vadeli yatırımcıların kar beklentilerinden daha düşük oluyor. Bu da piyasanın beklenmedik satış baskısına uğraması daha olası hâle getiriyor.

Haberimizin yazımı itibarıyla SHIB’in günlük hacmi CoinMarketCap verilerine göre, 9.9 milyar dolar iken, varlık 0.00005894 dolardan fiyatlanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.685,15 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
38.230,45 TL 0,34%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.257,84 TL 0,73%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
10,62 TL 6,47%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,95%
staked-etherSTETH/TRY
38.231,25 TL 0,19%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,27%
matic-networkMATIC/TRY
18,16 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala