Haftanın En Çok Yükselen Kripto Paraları

haftanin en cok yukselen kripto paralari

Kripto para dünyası geçtiğimiz haftalarda yaşadığı düzeltmeler sonrası yeniden yükselişe geçti. Her ne kadar Bitcoin (BTC) 50.000 bandını aşamasa da Ethereum (ETH) yeniden 4.000 bandının üstüne çıkmayı başardı ve yatırımcısını sevindirdi. Diğer taraftan en çok yükselen 3 kripto para ise yatırımcısına oldukça kazandırdı. Yaşanan bu düşüş sonrası alım fırsatlarını değerlendirdiğini umuyor ve içeriğimize başlıyoruz. Öncelikle:

Haftanın Yıldızı: Yearn Finance (YFI)

Esasında AVAX ve YFI arasındaki fark her ne kadar az olsa da YFI’nin hızlı bir yükseliş yaptığını belirtmemiz gerekiyor.

Ethereum ağı üzerine kurulu olan Yearn Finance, ağda kredi sağlama, getiri oluşturma ve sigorta hizmetlerini merkeziyetsiz bir şekilde yürütüyor.

Haftanın başında 19.000 dolar seviyesinde işlem gören YFI, anlık bir sıçrama yaşayarak 33.960 dolara kadar çıktı. İçeriğimizin yazımı itibarıyla ise CoinMarketCap verilerine göre 32.000 dolar seviyesinde fiyatlanıyor.

Avalanche AVAX BTCHaber.com

Avalanche (AVAX): Yüzde 40 Artış

Kripto para dünyasının Blockchain ağına en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Avalanche, arada sırada düşüşler yaşasada temkinli artışını sürdürüyor. Yıl başından bu yana totalde yüzde 3.486 artan AVAX, yatırımcısını halihazırda oldukça memnun etmiş durumda.

Ancak bu hafta da anlık bir sıçrama ile dikkatleri üzerine çeken AVAX haftanın başlarında CoinMarketCap verilerine göre 75 dolardan işlem görürken, içeriğimizin yazımı itibarıyla 115 dolara kadar çıkmış durumda. Bu da AVAX’ın yatırımcısına yüzde 40 kazandırdığı anlamına geliyor.

OKB BTCHaber.com

OKB: Yüzde 30 Artış

OKB borsasının yerel token’ı olan OKB, son dönemde oldukça istikrarlı bir yükseliş yaşıyor. Bu yükseliş sonrası içeriğimizin yazımı itibarıyla 31.33 dolardan işlem gören OKB, haftanın başında 24.1 dolardan işlem görüyordu. Bu da yatırımcısına yüzde 30’dan fazla getiri getirdiğini gösteriyor.

BORA: Yüzde 25 Artış

En basit tanımı ile bir DApp platformu olan Bora, oyun ve dijital içerik odaklı zincirler arası sektörel sorunlara çözüm arayan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Fiyat performansı için ise dalgalı bir grafik çizen Bora, içeriğimizin yazımı itibarıyla 1 doları aşmış bulunuyor.

XDC finance XDC BTCHaber.com

XDC Network (XDC): Yüzde 20 Artış

XDC Network, küresel ticaret için kurumsal düzeyde hibrit bir Blockchain çözümü üzerine çalışan bir güç sağlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Platform’un yerel token’ı olan XDC ise dalgalı bir fiyatlanma yaşasa da son dönemde artış göteriyor. Haftanın başında 0.06 dolardan işlem gören XDC, içeriğimizin yazımı itibarıyla 0.08 dolardan fiyatlanıyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.523,97 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
38.171,21 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.259,25 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,12%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
38.159,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala