İsviçre, Credit Suisse İçin Kamulaşma Planlarını Düşünüyor

isvicre credit suisse icin kamulasma planlarini dusunuyor

Zor durumdaki Credit Suisse hakkında yeni gelişmeler ortaya çıkmaya devam ediyor. İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan Credit Suisse’nin son olarak bankacılık devi UBS tarafından satın alınacağı iddia edilmişti. Ortaya çıkan son bilgilere göre, İsviçre hükümeti, Credit Suisse’nin bir kısmını ya da tamamını kamulaştırmak için görüşmeler yapıyor.

Credit Suisse İçin Kamulaştırma Planları Devrede

Uzun bir süredir sıkıntılı günler geçiren Credit Suisse geçtiğimiz günlerde İsviçre Merkez Bankası’ndan yardım talebinde bulunmuştu. Gün içinde çıkan haberlere göre İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan UBS, Credit Suisse’nin satın alımı için görüşmelere başladı. Gelen son bilgilere göre ise Credit Suisse, UBS’nin teklifini düşük buldu ve başka alternatiflere yöneldi.

isvicre credit suisse icin kamulasma planlarini dusunuyor 2

Konu hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre, İsviçre makamları, Credit Suisse Group AG’nin tamamını ya da bir kısmını kamulaştırmayı planlıyor. Adının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, Credit Suisse’nin UBS tarafından satın alınma anlaşmasının karmaşıklığı ve kısa süre içerisinde başarısız olması durumunda hükümetin kamulaştırma planının düşünüldüğünü belirtti. Son olarak yetkililer bu Credit Suisse ile ilgili durumun kısa süre içerisinde netleşeceğini de belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.051,09 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
33.599,65 TL 0,24%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.199,01 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,59 TL 4,89%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,77%
staked-etherSTETH/TRY
33.731,55 TL 0,92%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,35%
Bağlantıyı kopyala