UBS, Credit Suisse’i 1 Milyar Dolara Satın Alıyor

ubs credit suissei 1 milyar dolara satin aliyor

İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan Credir Suisse bir süredir zor durumdaydı. Bankacılık devi içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için İsviçre Merkez Bankası ile görüşmeler yapıyordu. Ortaya çıkan son bilgilere göre İsviçre’nin en büyük bankalarından bir diğeri olan UBS, Credit Suisse’yi satın almak için teklif verdi.

UBS, Credit Suisse’yi Satın Alıyor

İsviçre’nin en büyük iki bankası olan UBS ve Credit Suisse bir satın alma görüşmesi gerçekleştiriyor. Ülkenin en büyük bankalarından birisi olan UBS, zor durumdaki ’yi satın alma anlaşması imzalayacak. Satın alma Credit Suisse’in cuma günkü kapanış fiyatının bir kısmıyla fiyatlandırılacak.

ubs credit suissei 1 milyar dolara satin aliyor 2

Konu hakkında bilgisi olan kişilerin aktardıklarına göre, Credit Suisse’in cuma günkü 1.86 SFr’lik kapanış fiyatının çok altında, UBS hissesine ödenecek 0.25 SFr’lik bir fiyat teklif edildi. UBS, bununla birlikte kredi temerrüt marjlarının 100 baz puan ya da daha fazla sıçraması durumunda anlaşmayı geçersiz kılan önemli bir olumsuz değişiklik konusunda da ısrarcı davranıyor.

Bununla birlikte kaynaklar, durumun hızlı ilerlediğini ve şartlarını aynı şekilde kalacağının ya da bir anlaşmaya varılacağının bir garantisinin olmadığını belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.784,61 TL 0,42%
ethereumETH/TRY
33.565,76 TL 0,04%
tetherUSDT/TRY
19,19 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.202,24 TL 0,24%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 5,96%
cardanoADA/TRY
6,76 TL 2,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,08%
staked-etherSTETH/TRY
33.484,49 TL 0,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,58%
Bağlantıyı kopyala