İsviçre Merkez Bankası, Credit Suisse İle Görüşüyor

isvicre merkez bankasi credit suisse ile gorusuyor

İsviçre’nin en büyük bankalarından birisi olan Credit Suisse bir süredir zor günler yaşıyordu. Banka gün içinde yaptığı çağrıda İsviçre Merkez Bankası’nın kendilerini desteklemeleri talep etmişti. Konu hakkında İsviçre Hükümeti’nden ve İsviçre Merkez Bankası’ndan açıklama geldi.

İsviçre Merkez Bankası Credit Suisse’ye Likidite Sağlayacak

İsviçreli yetkililer ve Credit Suisse Group AG, bankanın en büyük hissedarları tarafından gün içinde yapılan açıklamaların ardından yaşanan hisse senedi düşüşleri sonrasında bankanın istikrara kavuşması adına görüşmeler gerçekleştiriyor.

isvicre merkez bankasi credit suisse ile gorusuyor 2

Banka yetkilileri ve hükümet temsilcileri, bankanın hizmetlerine devam edebilmesi için gerekli olan likidite desteği de dahil olmak üzere bazı konular hakkında görüşmeler yaptı. Görüşmeler devam ederken, firmanın hisselerinin rekor seviyede düşmesiyle ve bankanın borcunu sigortalama maliyetinin riskli seviyelere gelmesinin üzerine durumun aciliyeti hususunda fikir birliğine varıldı.

Gerçekleşen görüşmelerin ardından İsviçre Merkez Bankası cephesinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Credit Suisse için likidite desteğinin sağlanacağı belirtildi. Son olarak geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletleri’nde Silicon Valley Bank, Signature Bank ve Silvergate gibi bankalar operasyonlarını sonlandırmıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.174,09 TL 0,91%
ethereumETH/TRY
34.060,65 TL 1,97%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.237,83 TL 0,71%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
8,81 TL 3,61%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 0,68%
staked-etherSTETH/TRY
34.025,82 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,80%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 0,43%
Bağlantıyı kopyala