bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,592.84 0.17%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,519.70 2.16%
bnb
BNB (BNB) $ 607.23 0.26%
solana
Solana (SOL) $ 143.13 3.92%
xrp
XRP (XRP) $ 0.509598 4.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.407713 1.89%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.129923 4.39%

Hotbit Borsası Kapanıyor

Hotbit Borsasi Kapaniyor

Kripto para sektöründeki eski borsalardan Hotbit, faaliyetlerini durdurma karar aldı. Borsadan yapılan açıklamada merkezi borsaların hantallaştığına dikkat çekildi. Borsa, kullanıcılarından fonlarını çekmesini talep etti. Sektörün erken dönemlerinde kurulmuş olan Bittrex de iflas başvurusunda bulunmuştu.

Hotbit Borsasi Kapaniyor2

Hotbit Borsası Faaliyetlerini Durdurdu

Kripto borsası Hotbit, 22 Mayıs itibarıyla faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Borsa, kullanıcılardan 21 Haziran’a kadar paralarını çekmelerini istedi. Açıklamada, Ağustos 2022’de açılan soruşturmadan bu yana çalışma koşullarının zorlaştığı kaydedildi. Soruşturmanın ardından borsa haftalarca faaliyetlerini durdurmuştu. Şirketten yapılan açıklamada, merkezi borsaların hantal hale geldiği belirtildi. Uzun vadeli eğişimlerin karşılanma ihtimalinin düşük olduğu belirtildi.

Borsa, kripto endüstrisini etkileyen olumsuz olaylara da dikkat çekti. FTX’in iflası, bankacılık krizi ve stablecoinler’in depeg olmasının nakit akışını olumsuz etkilediğini ifade etti. Hotbit, bu olayların merkezi borsalardan sürekli bir fon çıkışına neden olduğunu söyledi. Borsa, merkezsiz hale gelmek ya da düzenlemeleri benimsemek gerektiğini vurguladı.

2014 yılında kurulan Bittrex de geçen haftalarda iflas başvurusunda bulunmuştu. SEC, Bittrex’in 2007-2022 yılları arasında düzenlemelere aykırı faaliyetler yürüttüğü iddiasıyla dava açmıştı. Son gelişmeler eski borsalar için yavaş yavaş yolun sonuna gelindiğini ortaya koydu. Diğer taraftan Coinbase ve OKX, sistemi güncellemek adına yeni planlarını açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala