bitcoinBTC/TRY
764.633,71 TL 3,23%
ethereumETH/TRY
47.268,42 TL 2,93%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.979,35 TL 1,46%
xrpXRP/TRY
14,35 TL 1,46%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
47.315,02 TL 2,98%
solanaSOL/TRY
656,00 TL 12,23%
cardanoADA/TRY
7,26 TL 3,67%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 1,97%

Paylaş

Ethereum ETF’lerine SEC Ayarı

Ethereum ETFlerine SEC Ayari2

ABD’de düzenleyici kurumların baskıları kripto odaklı borsa yatırım fonlarını da etkiledi. Grayscale ve Bitwise, Ethereum ETF planlarından geri adım attı. Direxion, Roundhill ve Valkyrie de harekete geçti.

Ethereum ETH Kritik Seviyenin Altinda

Grayscale ve Bitwise, Ethereum ETF Başvurularını Geri Çekti

Grayscale Investments ve Bitwise Asset Management, Ethereum (ETH) vadeli borsa yatırım fonu (ETF) planlarını askıya aldı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Grayscale’i Ethereum ETF planı nedeniyle uyardı. Bunun üzerine şirket, ETH vadeli ETF ürününü askıya aldı. Bitwise da Ethereum ETF ürünlerini durduracak şekilde değişiklik yaptı.

Grayscale, SEC’e yaptığı başvurusunda ETH vadeli işlem ETF’inin yer aldığı ifadelerde değişikliğe gitti. Şirket, geçen hafta üç ETF ürününü piyasaya sürmeyi planladığını bildirmişti. Grayscale’in başvurusu SEC’in Filecoin kararından kısa süre sonra geldi. SEC, Filecoin’i (FIL) bir menkul kıymet olarak nitelendirirken, şirket bu iddiaları reddetti. Grayscale’in açıklamasına göre SEC, şirketten Filecoin Trust başvurusunun derhal geri çekilmesini talep etti.

Bitwise da ETH tabanlı vadeli işlem ETF‘i başlatmak için yaptığı başvuruyu tamamen geri çekti. Direxion, Roundhill Investments ve Valkyrie dahil olmak üzere diğer ETF ihraççıları da benzer adımları hayata geçirdi. Bu şirketlerin adımlarından henüz bir netice alınamadı. Bitcoin vadeli ETF’i 2021 yılın son çeyreğinde piyasa sürülmüştü. ABD’li kurumlar, FTX’in iflası ve kriptodaki yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle ETF’lere şüpheyle yaklaşıyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala