Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (8-15 Ocak)

haftanin one cikan nft haberleri 8 15 ocak

NFT sektörü tüm hızıyla büyümeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu haftada NFT sektörüne olan ilgi yoğundu. Bu hafta NFT sektörüne birçok isim dahil oldu. Şimdi birlikte bu haftanın öne çıkan NFT haberlerine bir göz atalım;

  • Ajda Pekkan, NFT Sektörüne Adım Attı
  • Associated Press Kendi NFT Platformunu Başlatıyor
  • OpenSea, Yıla Yüksek Piyasa Hacmi ile Başladı
  • Giyim Şirketi GAP, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor
  • Ünlü Ayakkabı Şirketi Crocs, NFT Dünyasına Katıldı

Ajda Pekkan, NFT Sektörüne Adım Attı

NFT dünyasına giriş yapan ünlüler kervanına Süperstar Ajda Pekkan da katıldı. Süperstar Ajda Pekkan Twitter hesabı üzerinden, NFT dünyasına adım attığını duyurdu.

haftanin one cikan nft haberleri 8 15 ocak

Süperstar, NasaDoge ile iş birliği yaparak, NFT sektörüne katıldığını duyurdu. Detaylandırmak gerekirse Ajda Pekkan’ın 100 parçalık ilk NFT koleksiyonu; 15 Ocak’ta yayınlanacak.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Associated Press Kendi NFT Platformunu Başlatıyor

ABD merkezli haber ajansı Associated Press de (AP) kendi NFT platformu ile boy gösterecek. AP, ödüllü foto muhabirlerinin fotoğraflarının NFT’ye dönüştürülmüş hâlleri ile dolu kendi platformu ile NFT platformlarının arasına katılacak.

haftanin one cikan nft haberleri 8 15 ocak 2

AP tarafından yapılan duyuruya göre, NFT platformu 31 Ocak’ta piyasaya sürülecek. Platformun temelinde Blockchain şirketi Zooa, NFT‘leri Ethereum‘a bağlı Polygon ağı üzerinden basacak.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

OpenSea, Yıla Yüksek Piyasa Hacmi ile Başladı

NFT platformu 2022’ye de güçlü bir giriş yaptı. Öyle ki OpenSea, Ocak ayının ilk 10 gününde yaklaşık olarak 1.36 milyar dolarlık piyasa hacmi kaydetti.

haftanin one cikan nft haberleri 8 15 ocak 3

Bunun yanında OpenSea‘nin 300 milyon dolarlık bir C serisi ek fon daha alması ile birlikte, toplam değeri 13.3 milyar doları aştı.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Giyim Şirketi GAP, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Bir başka NFT haberi de ünlü giyim şirketi The GAP’tan geldi. Tezos Blockchain ağı üzerinde kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor.

haftanin one cikan nft haberleri 8 15 ocak 4

Dünyaca ünlü giyim şirketi GAP, Tezos Blockchain ağı üzerinde basılacak bir dizi NFT’yi kademeli olarak kullanıma sunacak. Gap Threads NFT’si, Tezos merkezli prodüksiyon stüdyosu InterPop ile işbirliği içinde oluşturuldu.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ünlü Ayakkabı Şirketi Crocs, NFT Dünyasına Katıldı

Son olarak ünlü ayakkabı üreticisi Crocs, markasını NFT‘ler alanına genişletecek bir ticari marka başvurusunda bulundu.

haftanin one cikan nft haberleri 8 15 ocak 5

Crocs’un kamuya açık başvurusunu incelediğimizde, şirketin ayakkabılar, giysiler, çantalar, aksesuarlar ve dekorasyon için takıların, dijital versiyonlarını NFT olarak piyasaya sürmek istediğini görüyoruz. 

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.935,35 TL 10,18%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.813,76 TL 11,92%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,49%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.012,74 TL 9,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 13,99 TL 7,51%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 7,76%
solana
Solana (SOL) 1.236,07 TL 13,07%
terra-luna
Terra (LUNA) 865,02 TL 6,65%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,96 TL 13,22%
Bağlantıyı kopyala