OpenSea, Yıla Yüksek Piyasa Hacmi ile Başladı

opensea yila yuksek piyasa hacmi ile basladi

Son dönemde NFT‘lerden söz açıldığında, akla şüphesiz ilk gelen isimlerin arasında OpenSea geliyor. Özellikle 2021 yılında gücüne güç katan NFT platformu, 2022’ye de güçlü bir giriş yaptı. Öyle ki OpenSea, Ocak ayının ilk 10 gününde yaklaşık olarak 1.36 milyar dolarlık piyasa hacmi kaydetti.

Diğer taraftan kısa bir süre önce OpenSea‘nin 300 milyon dolarlık bir C serisi ek fon daha alması ile birlikte, toplam değeri 13.3 milyar doları aştı.

opensea yila yuksek piyasa hacmi ile basladi2

OpenSea Piyasa Hacmi Olarak Liderliğini Koruyor

NFT dünyasının 2021 yılının Haziran ayında inanılmaz bir yükseliş yaşadığını biliyoruz. Temmuz ve Ağustos ayında da artışını sürdüren OpenSea, özellikle Bored Ape Yacht Club (BAYC) gibi koleksiyonlar ile oldukça büyük bir popülariteye kavuştu. Öyle ki OpenSea üzerinden sadece BAYC koleksiyonu bile Ocak ayının ilk 10 gününde 100 milyon dolardan fazla ticaret piyasa hacmi gerçektirdi.

Devamında MoonPay‘in ayın başlarında 3 milyon dolarlık CryptoPunk satın almasıyla birlikte diğer koleksiyonlar da büyük satışlar gördü.

Diğer taraftan NFT piyasası her ne kadar zirveleri görse de, kripto para piyasası için aynı şeyleri söyleyemeyiz. Yıl başından beri kripto para piyasasının büyük bir kısmı çift haneli kayıplar yaşadı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala