bitcoinBTC/TRY
738.640,07 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
45.184,47 TL 3,45%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.877,63 TL 1,43%
xrpXRP/TRY
13,94 TL 2,20%
usd-coinUSDC/TRY
27,33 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
45.169,43 TL 3,41%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
545,66 TL 4,41%

Paylaş

Güney Kore’den Kripto Borsaları İçin Yeni Plan

Guney Koreden Kripto Borsalari Icin Yeni Plan

Güney Kore, Binance ve büyük borsalar için yeni bir uygulamayı hayata geçirecek. Ülkenin polis teşkilatı, borsalardaki adresleri izlemek ve fonları dondurmak için sistemi etkinleştirecek. Bu adım ile yasadışı para akışının kontrol altında tutulması planlanıyor. Bu çerçevede yetkililer, büyük borsalarla bir araya gelecek.

Guney Koreden Kripto Borsalari Icin Yeni Plan5

Güney Kore, Borsaları Anlık İzleyecek

Güney Kore‘de ulusal polis teşkilatı, gerçek zamanlı cüzdan adresi izleme ve fonları dondurma işlevlerine sahip bir sistemi etkinleştirmeyi planlıyor. Bu çerçevede polis teşkilatı, Binance ve Güney Kore’nin en büyük 5 kripto borsasıyla bir toplantı düzenleyecek.

Yerel medyada yer alan haberlere göre yetkililer, Binance, Upbit, Bithumb, Coinone, Korbit ve Gopax ile görüşecek. Görüşmelerde cüzdan adreslerinin gerçek zamanlı izlenmesi için cezai soruşturma sisteminin etkilenştirilmesi ele alınacak. Ayrıca Binance‘e fon dondurma talebinde bulunulacak.

Polis teşkilatı, ekim ayında kripto varlık değişim onay sistemini etkinleştirmek için en iyi 5 kripto borsası ile anlaşma imzalamıştı. Anlaşma kapsamında soruşturma altındaki cüzdan adresleri borsalara bildiriliyor. İlerleyen dönemlerde izleme sisteminin bütün yerel borsalara uygulanması bekleniyor. Diğer taraftan Binance, bu yılın başlarında Güney Kore‘de faaliyet yürütmek için Gopax‘ın çoğunluk hissesini satın almıştı. Satın alma ile Asya pazarında genişlemeyi sürdüren borsa, haftasonu Japonya planını açıklamıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala