bitcoinBTC/TRY
1.093.939,06 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
59.253,92 TL 0,71%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.596,35 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
17,56 TL 0,40%
solanaSOL/TRY
1.726,16 TL 0,52%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
59.178,66 TL 0,63%
cardanoADA/TRY
10,90 TL 1,72%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,05%

Paylaş

Samsung, Ödemeler için Güney Kore’nin CBDC’sini Araştıracak

Ingilterede CBDC Icin Guclu Ekip Hedefi2

Birçok ülke merkez bankası dijital para birimleri ile yakından ilgileniyor. Samsung da bu konuda bir adım atmaya karar verdi. Son olarak çevrimdışı ödemeler için Güney Kore’nin CBDC‘sini araştıracak.

Samsung, Güney Kore’nin CBDC’sini Araştırmaya Karar Verdi

Teknoloji devi Samsung’un çevrimdışı ödemeler için merkez bankası dijital para birimi hakkında araştırma yapmak üzere Güney Kore merkez bankasıyla ortaklık kurdu. Güney Kore’nin merkez bankası ve Samsung, çevrimdışı CBDC’ler hakkında araştırma yapmak için bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladı. Yapılan bu iş birliği, her iki tarafın da Güney Kore merkez bankası tarafından yayınlanan CBDC’nin çevrimdışı yeteneklerini araştırmasını sağlayacak.

samsung odemeler icin guney korenin cbdcsini arastiracake

Samsung, BOK’un perakende CBDC’leri ele alan 10 aylık CBDC simülasyon deneyi araştırma çalışmasının ikinci aşamasına da katılmıştı. BOK’un CBDC araştırmasının ilk aşaması, CBDC’nin yayınlanması, dağıtılması ve itfa edilmesi gibi temel işlevleri test etti.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı Won-joon Choi, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

İki şirket arasındaki iş birliğine dayanarak, küresel çevrimdışı CBDC teknolojisinin gelişimine büyük katkı sağlamayı umuyoruz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala