bitcoinBTC/TRY
748.915,49 TL 2,13%
ethereumETH/TRY
45.380,72 TL 0,95%
tetherUSDT/TRY
27,49 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.852,67 TL 0,72%
xrpXRP/TRY
14,12 TL 0,35%
usd-coinUSDC/TRY
27,49 TL 0,17%
staked-etherSTETH/TRY
45.317,00 TL 1,17%
solanaSOL/TRY
646,30 TL 0,48%
cardanoADA/TRY
7,12 TL 0,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,23%

Paylaş

Binance, Banka Satın Almaya Sıcak Bakmıyor

Binancein Dususu Rakiplerine Yaradi2

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), şirketin banka satın almaya sıcak bakmadığını açıkladı. CZ, şirketin herhangi bir bankacılık kurumunu satın alma olasılığının düşük olduğunu söyledi. Banka satın almanın borçlanma sorununu çözmeyeceğini ifade eden CZ, düzenleyici zorluklara ve yüksek maliyetlere dikkat çekti.

Binancein CEOsu Changpeng Zhao Kimdir

Binance CEO’su CZ: Banka Satın Almak Sorunları Çözmez

Binance CEO’su Changpeng Zhao, banka satın almak istememe nedenlerini düzenleyici karışıkları ve sermaye zorunluluğu olarak açıkladı. ABD’de bu yıl kripto sektörü ile bağlantılı bankalarda kriz yaşanmıştı. Kripto için kilit bankacılık ortakları Silvergate, Silicon Valley Bank ve Signature Bank, peş peşe iflas ettiğini duyurmuştu.

CZ, “Bir banka satın alırsınız, sadece bir ülkede çalışır ve hala o ülkenin bankacılık düzenleyicileri ile uğraşmak zorundasınız” dedi. Bankacılık düzenleyicilerinin kripto ile çalışmayı yasaklaması haline lisansı geri alabileceğini ifade eden CZ, banka satın almanın düzenleyicilerin kriptoya dokunmasını engellemeyeceğini kaydetti. CZ, Binance‘in bir bankaya ya da banka ağına sahip olması halinde hiç kâr edemeyeceğini de sözlerine ekledi. Satın almaya sıcak bakmadıklarını ifade eden CZ, bankalara küçük azınlık yatırımları yapabileceklerini söyledi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala