Bill Gates, Yapay Zeka Hakkında Açıklama Yaptı

bill gates yapay zeka hakkinda aciklama yapti

Yazılım devi Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, son dönemde popülerliğini artıran yapay zekâ hakkında açıklamalarda bulundu. Gates açıklamasında, yapay zekanın Google Arama ve Amazon’u tehdit edebileceğini belirtti.

Bill Gates, Yapay Zekanın Google’ı ve Amazon’u Tehdit Ettiğini Açıkladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Microsoft’un kurucusu ve eski CEO’su Bill Gates, gün içinde Goldman Sachs ve SV Angel etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu. Gates açıklamasında henüz geliştirilmemiş yapay zekâ asistanının bir kişinin ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını algılayabileceğini ve “okumak için zamanınızın olmadığı şeyleri okuyabileceğini” belirtti. Gates açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Microsoft’un yapay zekâ alanına girmemesi ihtimalinde hayal kırıklığı yaşardım. Bu süreçte Inflection da dahil olmak üzere birkaç yapay zekâ girişiminden etkilendiğimi belirtmek isterim. Öncü şirket rolünü kim kazanırsa kazansın, yapay zekâ kullanıcıların davranışlarını kökten değiştirebilecek önemli bir teknoloji. Kullanıcılar bu sayede asla bir arama sitesine ya da Amazon veya üretkenlik sitesine uğramayacak.

Son olarak Gates, geleceğin bu güçlü dijital ajanının genel kullanıma hazır hale gelmesinin biraz zaman alabileceğini de dile getirdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
602.823,05 TL 3,16%
ethereumETH/TRY
41.703,80 TL 3,46%
tetherUSDT/TRY
23,50 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.686,72 TL 7,01%
usd-coinUSDC/TRY
23,53 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
11,86 TL 4,16%
staked-etherSTETH/TRY
41.703,10 TL 3,51%
cardanoADA/TRY
5,87 TL 21,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 8,80%
tronTRX/TRY
1,59 TL 12,83%
Bağlantıyı kopyala