bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,072.17 4.19%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,074.07 4.25%
bnb
BNB (BNB) $ 551.84 4.56%
solana
Solana (SOL) $ 138.23 0.68%
xrp
XRP (XRP) $ 0.488254 5.77%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.452733 4.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.152048 4.70%

Bill Gates, Yapay Zeka Hakkında Açıklama Yaptı

bill gates yapay zeka hakkinda aciklama yapti

Yazılım devi Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates, son dönemde popülerliğini artıran yapay zekâ hakkında açıklamalarda bulundu. Gates açıklamasında, yapay zekanın Google Arama ve Amazon’u tehdit edebileceğini belirtti.

Bill Gates, Yapay Zekanın Google’ı ve Amazon’u Tehdit Ettiğini Açıkladı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alan Microsoft’un kurucusu ve eski CEO’su Bill Gates, gün içinde Goldman Sachs ve SV Angel etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu. Gates açıklamasında henüz geliştirilmemiş yapay zekâ asistanının bir kişinin ihtiyaçlarını ve alışkanlıklarını algılayabileceğini ve “okumak için zamanınızın olmadığı şeyleri okuyabileceğini” belirtti. Gates açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Microsoft’un yapay zekâ alanına girmemesi ihtimalinde hayal kırıklığı yaşardım. Bu süreçte Inflection da dahil olmak üzere birkaç yapay zekâ girişiminden etkilendiğimi belirtmek isterim. Öncü şirket rolünü kim kazanırsa kazansın, yapay zekâ kullanıcıların davranışlarını kökten değiştirebilecek önemli bir teknoloji. Kullanıcılar bu sayede asla bir arama sitesine ya da Amazon veya üretkenlik sitesine uğramayacak.

Son olarak Gates, geleceğin bu güçlü dijital ajanının genel kullanıma hazır hale gelmesinin biraz zaman alabileceğini de dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala