OpenAI, iOS İçin ChatGPT Uygulamasını Duyurdu

openai ios icin chatgpt uygulamasini duyurdu

Yapay zekâ uygulaması ChatGPT’nin arkasındaki şirket olan OpenAI, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. OpenAI, sevilen yapay zekâ sohbet botu ChatGPT’yi App Store’a getirdi.  

ChatGPT, App Store’a Geliyor 

ChatGPT’nin arkasındaki şirket OpenAI, kısa bir süre önce Apple’ın iOS işletim sistemi için ChatGPT uygulamasını getirdiğini açıkladı. Uygulama şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki App Store üzerinden indirilebiliyor.  

openai ios icin chatgpt uygulamasini duyurdu 2

OpenAI, ChatGPT uygulamasının kullanımının ücretsiz olduğunu ve kullanıcıların geçmişinin cihazlar arasında senkronize edileceğini belirtti. OpenAI tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

ChatGPT Plus aboneleri, GPT-4’ün yeteneklerine özel erişim, özelliklere erken erişim ve daha hızlı yanıt sürelerine iOS üzerinden sahip olacaklar. 

GPT-4 şu anda son derece popüler olan ChatGPT’nin arkasındaki teknolojinin yerini alan güçlü bir yapay zeka modeli olarak karşımıza çıkıyor. GPT-4 şu anda ChatGPT Plus aboneleri tarafından kullanılabiliyor. Şirket geçtiğimiz aylarda ChatGPT Plus isimli yeni bir abonelik hizmeti başlatmış ve bu hizmetin bedelini ise aylık 20 dolar olarak açıklamıştı. Son olarak şirket uygulamanın şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde indirilebildiğini ve ilerleyen süreçte diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağını açıkladı.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
620.053,20 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
42.920,93 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
23,30 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.045,12 TL 0,91%
usd-coinUSDC/TRY
23,29 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
12,33 TL 1,63%
staked-etherSTETH/TRY
42.880,16 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 3,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,59 TL 0,22%
solanaSOL/TRY
435,95 TL 0,02%
Bağlantıyı kopyala