Microsoft Edge Tarayıcısına Kripto ve NFT Cüzdanı Ekleniyor

microsoft edge tarayicisina kripto ve nft cuzdani ekleniyor

Yazılım devi Microsoft’un Chromium tabanlı internet tarayıcısı olan Microsoft Edge, yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam eden Microsoft Edge ortaya çıkan son bilgilere göre web3 alanına da öncülük etmeyi planlanıyor. Raporlara göre Microsoft Edge internet tarayıcısına göre kripto ve NFT cüzdanı eklenecek.

Microsoft Edge İçin Kripto ve NFT Cüzdan Hamlesi

Microsoft’un sevilen internet tarayıcısı olan Microsoft Edge için yeni özellikler ekleniyor. Bir Twitter kullanıcısı olan @thebookisclosed tarafından yapılan bir paylaşıma göre, Microsoft Edge için yakın zamanda yerleşik bir kripto cüzdanı ekleniyor.

Paylaşılan ekran görüntülerine bakıldığında Microsoft Edge, Opera ve Brave internet tarayıcılarında olduğu gibi web3 dünyasına hazır olmak için tarayıcıya bir kripto cüzdan eklentisi getiriyor. Microsoft söz konusu projenin “kripto para birimlerine ve NFT’lere giriş” olduğunu belirtiyor ve bu adımla web3 ile etkileşimi kolaylaştırmak adına üçüncü taraf uzantılara ihtiyaç olmadan zahmetsiz ve güvenli bir internet deneyimi sunuyor.

microsoft edge tarayicisina kripto ve nft cuzdani ekleniyor 2

Microsoft’un Edge internet tarayıcısı için şimdilik beta olarak test ettiği bu yeni özelliğin yakın bir zamanda tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. Bununla birlikte Edge internet tarayıcısına eklenecek olan bu kripto cüzdanının hangi kripto para birimlerini destekleyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.250,23 TL 0,83%
ethereumETH/TRY
33.563,86 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,67%
bnbBNB/TRY
6.240,88 TL 0,86%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,61%
xrpXRP/TRY
8,53 TL 2,63%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 0,26%
staked-etherSTETH/TRY
33.486,96 TL 0,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,92 TL 1,83%
Bağlantıyı kopyala