bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,458.81 0.45%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,517.21 3.33%
bnb
BNB (BNB) $ 605.96 0.70%
solana
Solana (SOL) $ 143.44 4.26%
xrp
XRP (XRP) $ 0.50694 3.48%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.404864 2.95%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.129892 5.19%

Amazon’un Alexa Başkanından Yapay Zekâ Açıklaması

amazonun alexa baskanindan yapay zeka aciklamasi

Son dönemde ChatGPT ile yapay zekâ botları popülerliğini artırmaya başladı. Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Amazon’a bağlı olarak çalışmalarına devam eden Alexa’nın başkanı şirketin yapay zekanın ön saflarında yer aldığını belirtti.

Alexa Başkanına Göre Amazon Yapay Zekâ Alanında Ön Sıralarda

Amazon Alexa’nın başkanı, şirketin Silikon Vadisi’nde hızla yayılan ve Microsoft ile Alexa arasında yaşanan yapay zekâ mücadelesinin tam ortasında olduklarını ifade etti. OpenAI’nin ChatGPT’si geçtiğimiz yılın sonlarında viral hale gelmesiyle birlikte teknoloji şirketleri arasında yapay zekâ alanındaki çalışmalar hızlandı. Bu durum Amazon gibi şirketlere üretken yapay zekâ konusunda kendi yeteneklerini sergilemesi noktasında da baskılara neden oldu. Amazon’un şimdiye kadar pazara en büyük girişi ise bulut müşterileri için bir yapay zekâ hizmeti oldu.

amazonun alexa baskanindan yapay zeka aciklamasi 2

Amazon‘un kıdemli başkan yardımcısı ve Alexa’nın başkanı Rohit Prasad, e-perakendecinin, insanların metin tabanlı sorguları yaratıcı ve kapsamlı yanıtlara dönüştürmesine olanak tanıyan üretken yapay zekayı kaçırdığını düşünmenin yanlış olduğunu dile getirdi. Rohit Prasad açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Alexa uzun zamandır yapay zekanın ön saflarında yer alıyor. Kültürel ve zamanın ruhunun bir parçası olduk ve bu yavaşlamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala