bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,158.19 1.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,516.65 0.14%
bnb
BNB (BNB) $ 585.97 0.03%
solana
Solana (SOL) $ 134.39 0.84%
xrp
XRP (XRP) $ 0.488751 0.10%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.375007 2.11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.124091 0.02%

İsviçre şehri ödemelerde artık BTC ve USDT kabul edecek

isvicrede ilk kez bir kripto fonu onay aldi 2

İsviçre’nin Lugano şehri vergi ödemeleri ve diğer belediye ücretlerinin Bitcoin ve Tether’le yapılmasını sağlayan yeni bir hamlede bulundu.

Gelişmenin temelinde, İsviçreli kripto para platformu Bitcoin Suisse yer alıyor.Lugano sakinleri artık faturalarındaki İsviçre QR-fatura kodunu tarayarak vergi yükümlülüklerini ve diğer hizmetleri kolayca yerine getirebilecek. Bu işlem, seçilen kripto para birimini kullanarak tercih ettikleri mobil cüzdan aracılığıyla işlem yapılmasını sağlıyor.

Bitcoin Suisse’in Baş Ürün Sorumlusu Armin Schmid bu gelişmeden övgüyle söz ederek şunları söyledi:

“Giderek daha çok sayıda İsviçre belediyesinin hem vatandaşlar hem de şirketler için mevcut bir seçenek olarak kripto paralarla ödeme imkanı sunduğunu görmek harika. Bu, postane gişeleri ve e-bankacılık platformları gibi geleneksel ödeme yöntemlerini tamamlıyor.”

Lugano blokzincir teknolojisine yabancı değil

Şehir daha önce MyLugano uygulamasındaki Polygon zinciri, LVGA Points ödeme jetonu, Lugano dijital frangı ve 3Achain blokzinciri altyapısı gibi çözümleri entegre etmişti.

Lugano’nun yaklaşımı devlet işlemlerinde dijital varlıkların benimsenmesine yönelik artan küresel eğilimi yansıtıyor.

Benzer bir model Brezilya’da çalışıyor

Brezilya’nın en eski bankası Banco do Brasil, Şubat 2023’te Bitfy ile bir ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Söz konusu iş birliği, dijital varlıkları kullanarak vergi ödemelerini mümkün hale getirmişti.

Lugano ve Brezilya’da görüldüğü gibi devlet işlemlerinde dijital paraların benimsenmesi, kripto paranın günlük finansal işlemlerde meşru ve pratik bir araç olarak giderek daha fazla kabul gördüğünün altını çizen önemli bir değişime işaret etmekte.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala