Brezilya’nın Lider Bankası Kripto İle Vergi Ödemeye İzin Veriyor

brezilyanin lider bankasi kripto ile vergi odemeye izin veriyor 2

Dünya genelinde kripto benimsenmeleri artmaya devam ediyor. Kriptonun en çok benimsendiği ülkeler arasında yer alan Brezilya, kripto alanında yeni çalışmalar yapmaya da devam ediyor. Brezilya’nın en eski bankası olan ve ülkede bir hayli geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Banco do Brasil, kullanıcıları için yeni bir kripto hizmeti başlattı.

Banco do Brasil Kripto İle Vergi Ödemesi Başlattı

Brezilya’da kripto benimsemesi artıyor. Bu noktada ülkede faaliyet gösteren en eski banka olan Banco do Brasil, kripto konusunda yeni adımlar atıyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar vergilerini artık kripto para birimleri ile ödeme yapabilecek.

brezilyanin lider bankasi kripto ile vergi odemeye izin veriyor

Müşteriler, bankanın yatırım kolu tarafından finanse edilen bir girişim olan Bitfy ile ortaklık yoluyla, uygulamayı kullanarak hesaplarındaki kripto para birimini anında yerel para birimine çevirerek bir vergi faturasını ödeyebilir ve bu vergi ödemelerin tamamını ödeyebilir.

Konu hakkında açıklama yapan Bitft CEO’su Lucas Schoch, kısmen devlete ait olan Banco do Brasil’den açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Bu ortaklık, ulusal kapsama sahip dijital varlıkların ekosisteminin kullanımını ve erişimini genişletmeyi de mümkün hale getiriyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
530.002,79 TL 0,12%
ethereumETH/TRY
33.616,97 TL 0,12%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,62%
bnbBNB/TRY
6.229,08 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 3,49%
cardanoADA/TRY
6,77 TL 2,14%
staked-etherSTETH/TRY
33.499,91 TL 0,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 1,86%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,23%
Bağlantıyı kopyala