Voyager, Müşterilerine 270 Milyon Doları İade Etti

voyager musterilerine 270 milyon dolari iade etti

İflas eden Voyager Digital, nakit mevduatını iade etmek için iflas mahkemesinden onay aldı. Alınan bu onayla birlikte Voyager Digital, müşterilerine 270 milyon doları iade ettiğini açıkladı.

Voyager Müşterilerine Fonlarını İade Ediyor

Son günlerde Voyager Digital tartışmaların merkezinde yer almaya devam ediyor. Son olarak Voyager’ın CEO’sunun şirketin iflasının öncesinde zirveye yakın bir fiyattan milyonlarca hisse satışı yaptığı ortaya çıkmıştı. Kripto para aracı kurumu Voyager Digital Holdings Inc., son olarak iflas başvurusu sonrasında büyük sorunlarını çözmeye devam ediyor. Şirket 270 milyon dolarlık müşteri naktini sahiplerine iade etmek için mahkeme onayı aldı.

voyager musterilerine 270 milyon dolari iade etti 2

Voyager’ın iflasını denetleyen New York’taki İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Wiles, perşembe günü şirketin müşterilerin Metropolitan Commercial Bank’ta tutulan saklama hesabına erişmesine izin verilmesi gerektiği yönündeki iddiasını desteklemek için “yeterli temel” sağladığına karar verdi. Banka, Voyager’ın iflas başvurusunda bulunduğunda hesabında yaklaşık 270 milyon dolar olduğunu söyledi. Voyager ve banka dışı borç veren Celsius Network LLC’nin 11. Bölüm başvuruları, fonları üzerinde ne kadar az kontrole sahip olduklarını ve iflas mahkemesi yoluyla tam olarak geri kazanamayacaklarını fark eden müşterilerinin varlıklarını birbirine bağladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
555.878,83 TL 0,65%
ethereumETH/TRY
38.051,57 TL 0,01%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.248,59 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,99 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,01 TL 4,27%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,34%
staked-etherSTETH/TRY
38.015,78 TL 0,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,78%
matic-networkMATIC/TRY
18,13 TL 2,65%
Bağlantıyı kopyala