Vitalik Buterin, Ethereum Blockchain Mutabakatı ile İlgili Uyardı

vitalik buterinden gizlilik onerisi3

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, farklı blockchain ağlarını birbirine bağlayan köprülerin artan eğilimi hakkındaki düşüncelerini ortaya koydu. Blok zinciri birlikte çalışabilirliğine artan ihtiyaçla birlikte, köprü kavramı çekiş kazanıyor. Ancak Buterin, bu yapıların getirdiği potansiyel sistemik riskler konusunda uyarıda bulundu. Kullanımlarına ilişkin yönergeler önerdi. Ek olarak, Buterin belirli bir mekanizmaya, atomik takaslara atıfta bulundu.

Vitalik Buterin’den Ethereum Blockchain Mutabakatı ile ilgili Uyarı

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum’un fikir birliğini blokları doğrulama ve ağı güvence altına alma temel işlevlerinin ötesine esnetmenin tehlikelerine dair uyarıda bulunan uzun bir blog yazısı yayınladı. Ethereum mutabakatı, blokların Eylül 2022’de “Birleştirme” ile uygulamaya konulan risk kanıtı mekanizması tarafından doğrulandığı süreçtir.

Buterin, Ethereum’un mutabakatını aşırı yüklemeyin başlıklı bir blog yazısında Buterin, Ethereum’un ağ mutabakatını başka şeyler için kullanmanın ekosistem için yüksek sistemik riskler getirebileceği ve cesaretinin kırılması ve direnilmesi gerektiği konusunda uyardı.

Buterin, Ethereum ağının fikir birliğini, yaklaşık 18 milyon ETH veya yaklaşık 34 milyar dolar değerinde doğrulayıcılar tarafından güvence altına alınan bir kripto ekonomik sistemle karşılaştırdı. Bu doğrulayıcılar, her 6,4 dakikada bir bloğu sonlandırıyor. Bu sistem, bir hata veya kasıtlı bir yüzde 51 saldırısı nedeniyle fikir birliği başarısız olursa zincirin uygun şekilde kurtarılmasını sağlayan geniş bir geliştiriciler ve kullanıcılar topluluğu tarafından destekleniyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
539.683,49 TL 1,26%
ethereumETH/TRY
36.608,21 TL 1,73%
tetherUSDT/TRY
19,82 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.201,76 TL 1,12%
usd-coinUSDC/TRY
19,82 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
9,13 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,33 TL 0,75%
staked-etherSTETH/TRY
36.568,77 TL 1,66%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 0,23%
matic-networkMATIC/TRY
17,50 TL 1,86%
Bağlantıyı kopyala