Ünlü Tenis Oyuncusu Serena Williams, Sorare Ekibine Katıldı

unlu tenis oyuncusu serena williams sorare ekibine katildi

Kripto ve Blockchain ile spor sektörü, birbiriyle oldukça iyi etkileşimlere sahip sektörler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle futbol ve basketbol alanında sıkça gördüğümüz ortaklıklar, tenis dünyasında da artmaya devam ediyor.

En ünlü tenisçilerinden biri olan Serena Williams, 4.3 milyar dolarlık Blockchain tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare‘ye Yönetim Kurulu Danışmanı olarak katılıyor.

unlu tenis oyuncusu serena williams sorare ekibine katildi

Serena Williams, Sorare’nin Yönetim Kurulu Danışmanı Oldu

Eylül 2021’de, Parisli merkezli ve Blockchain odaklı futbol şirketi, kripto endüstrisinde şimdiye kadarki en büyük beşinci finansman turunu tamamladı ve 4.3 milyar dolarlık bir değerlemeyle 680 milyon dolar yatırım topladı.

Ethereum Blockchain ağı üzerine kurulu Sorare, kullanıcıların PSG’den Lionel Messi ve Borussia Donrtmund gibi ünlü futbolcularını NFT‘lerinin ticaretine olanak tanıyor.

Fransa merkezli Sorare için Williams’ın Yönetim Kurulu Danışmanı olarak atanması, özellikle kadın sporlarına odaklanarak Kuzey Amerika pazarında önemli bir adım. Sorare’nin şu an, İspanya’nın LaLiga, Almanya’nın Bundesliga, Japonya’nın J Ligi, Kuzey Amerika’nın MLS ve İtalya’nın rekor şampiyonları Juventus dahil olmak üzere 230 erkek futbol kulübü ve ligi ile IP lisans anlaşması bulunuyor. 2022’de şirket, en az iki Amerikan sporu ve iki kadın spor ligi eklemeyi planlıyor. 

Sorare’nin CEO’su Nicolas Julia, Williams’ın seviyesinde bir sporcuyu getirmek için zamanlamanın mükemmel olduğunu açıkladı:

“Spor dünyasının en büyük eğlence grubunu kurma hırsına sahip olduğunuzda ve tarihin en büyük sporcularından biriyle ortak olma fırsatına sahip olduğunuzda, bu bakış açısını istersiniz.” 

Son olarak ünlü tenis oyuncusu, Twitter hesabında Bored Ape Yatch Clup NFT’sini paylaştı ve Twitter profilini NFT ile değiştirdi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
463.624,94 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
30.832,44 TL 4,19%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,11%
binancecoinBNB/TRY
4.744,77 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
4.734,47 TL 1,08%
xrpXRP/TRY
6,39 TL 5,59%
binance-usdBUSD/TRY
15,89 TL 0,12%
cardanoADA/TRY
8,18 TL 7,52%
solanaSOL/TRY
782,93 TL 8,88%
Bağlantıyı kopyala