Ukrayna Yardım Amaçlı Yeni Bir NFT Projesini Duyurdu

ukrayna yardim amacli yeni bir nft projesini duyurdu

Ukrayna Başbakan yardımcısı ve Ukrayna Dijital Ekonomi Bakanı Mykhailo Fedorov, gelirleri Ukrayna’nın savunması ve yeniden inşa edilmesinde kullanılacak olan yeni NFT koleksiyonunu duyurdu. Ukrayna’nın yeni NFT koleksiyonu pek çok ünlü isim tarafından hazırlandı.

Ukrayna’dan Yeni NFT Koleksiyonu

Ukrayna’nın yeni NFT koleksiyonu, Rusya – Ukrayna savaşının bir unsuru olarak çıkıyor. Eserler Ukrayna’nın Rusya işgalini gösteren 70 dijital sanat eserini içeriyor. Avatars for Ukraine NFT koleksiyonu, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından onaylandı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Avatars for Ukraine NFT koleksiyonunun 19 Mayıs tarihinde satışa sunulacağı açıklandı.

ukrayna yardim amacli yeni bir nft projesini duyurdu 2

Avatars for Ukraine NFT koleksiyonu, Ukrayna’nın Rusya işgaline karşı savunmasını güçlendirme ve ülkenin yeniden inşa edilmesi için başlatılan ilk blockchain projesi değil. Ukrayna daha önceden de pek çok ülkeye destek amaçlı NFT koleksiyonu ve kripto bağış kampanyaları başlatmıştı. Avatars for Ukraine NFT koleksiyonundan bir NFT satın alan kullanıcılar hem Ukrayna’ya yardım yapmış olacak hem de ülkenin diğer NFT projeleri için destek olacak. Son olarak Ukrayna kullanıcıların NFT bağışı yapabilecekleri ve NFT satın alabilecekleri bir internet sitesini hayata geçirmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
462.031,65 TL 4,77%
ethereumETH/TRY
31.761,39 TL 6,08%
tetherUSDT/TRY
15,39 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
15,44 TL 0,08%
binance-coinBNB/TRY
4.554,34 TL 9,65%
xrpXRP/TRY
6,54 TL 9,60%
cardanoADA/TRY
8,51 TL 13,94%
binance-usdBUSD/TRY
15,42 TL 0,01%
solanaSOL/TRY
788,43 TL 15,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,39 TL 11,26%
Bağlantıyı kopyala