bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 65,756.62 1.03%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,171.15 4.16%
bnb
BNB (BNB) $ 570.58 1.48%
solana
Solana (SOL) $ 152.22 9.30%
xrp
XRP (XRP) $ 0.507085 6.03%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.472693 5.84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.164245 6.98%

Ukrayna NFT Müzesi Elon Musk İçin Özel NFT’ler Tasarlıyor

ukrayna nft muzesi elon musk icin ozel nftler tasarliyor

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fadorov, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile Ukrayna NFT Müzesi’nin yeni projesini açıkladı. Fadorov açıklamasında Ukrayna NFT Müzesi’nin kısa bir süre önce Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk için özel bir NFT koleksiyonu üreteceğini belirtti.

Ukrayna Elon Musk İçin Özel NFT Koleksiyonu Çıkartıyor

Twitter’ı kısa bir süre önce satın alan Elon Musk, Rusya’nın Ukrayna’ya olan işgali sonrasında Ukrayna’ya verdiği destekle ön planda yer alıyordu. Ukrayna’nın duyurusunda ayrıca 725.000 dolar değerine sahip olan 258 Ethereum’un (ETH) toplandığı da açıklandı. Ukrayna’nın Elon Musk için özel tasarlayacağı NFT koleksiyonunun lansman tarihi ve diğer detayları henüz açıklanmadı.

ukrayna nft muzesi elon musk icin ozel nftler tasarliyor 2

Ukrayna’ya başlatılan işgal sonrasında Elon Musk, ülkedeki internet erişiminin sağlanması için ülkeye Starlink ekipmanları göndermişti. Ukrayna’da sayıları binin üzerine çıkan Starlink ekipmanlarına yenilerinin eklenmesi bekleniyor. Son olarak ülkedeki yıkımın kaldırılması ve ülkenin savunması için Ukrayna kısa bir süre önce yeni bir internet sitesini kullanıma sunmuştu. Açılan bu internet sitesi Ukrayna’ya destek için oluşturulan NFT koleksiyonlarının linklerine ve kullanıcıların NFT bağışı yapabileceği bir cüzdan koduna sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala