bitcoinBTC/TRY
1.122.203,83 TL 1,64%
ethereumETH/TRY
60.550,72 TL 0,07%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.619,89 TL 0,23%
xrpXRP/TRY
17,75 TL 0,42%
solanaSOL/TRY
1.777,49 TL 1,10%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
60.488,85 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,75%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,23%

Paylaş

Thodex’in Kurucusu Faruk Fatih Özer Tutuklandı

thodex ceosu faruk fatih ozer mahkemeye cikti

Türkiye’ye iade edilen Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Özer, hakkında 40 bin 564 yıla kadar hapis cezası istendi. Özer, Arnavutluk Adalet Bakanlığı tarafından perşembe günü Türkiye’ye iade edilmişti. Emniyetteki ifadesinde susma hakkını kullanan Özer, kimseyi dolandırmadığını savunmuştu

thodex kurucusu faruk fatih ozerin iadesi onaylandi

Thodex’in Kurusucu Adliyeye Sevk Edildi

Arnavutluk tarafından Türkiye’ye iade edilen Faruk Fatih Özer‘in emniyet müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Perşembe günü Türkiye’ye getirilen Özer, gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülmüştü. Burada işlemleri tamamlanmasının ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edilen Özer, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Özer, hakkında 40 bin 564 yıla kadar hapis cezası istendi.

Alınan bilgiye göre Özer, emniyetteki işlemleri sırasında dolandırıcı olmadığını savundu ve susma hakkını kullandı. Kendisinde para olmadığını söyleyen Özer, mahkemede ifade vereceği açıkladı. Thodex kurucusu, kripto para borsasındaki paraları sahiplerine dağıttığını iddia etti. Emniyet yetkililerinin Özer ile birlikte getirilen laptop, telefonlar ile diğer cihazlar üzerindeki incelemelerinin devam ettiği öğrenildi.

Faruk Fatih Özer, 30 Ağustos 2022’de Arnavutluk’ta yakalanmıştı ve tutuklanmıştı. İtirazların ardından Arnavutluk temyiz mahkemesi, eylül ayında Özer’in tutukluğunun devamına ilişkin verilen kararı onamıştı. Özer‘in Türkiye’ye iade kararı Kasım 2022’de alınmış ancak itirazlar nedeniyle süreç uzamıştı. 30 Aralık’ta ise kesin karar verilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala