bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,172.19 5.09%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,087.04 4.02%
bnb
BNB (BNB) $ 558.00 2.65%
solana
Solana (SOL) $ 144.69 10.68%
xrp
XRP (XRP) $ 0.498888 1.80%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.457925 3.65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.153582 6.23%

Tesla 1.5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldı

tesla 1 5 milyar degerinde bitcoin btc satin aldi

Elon Musk’ın CEO’su olduğu, önde gelen elektrikli araç firması Tesla Motors, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldı.

Son zamanlarda attığı Dogecoin (DOGE) tweet’leri ile gündeme gelen Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla Motors’un 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı. Öncelikle Twitter’da zerohedge adlı bir hesap tarafından ortaya atılan durum daha sonra SEC kayıtları ile doğrulandı.

Bitcoin ile Ödeme Kabul Edecek

Tesla Motors, aynı zamanda Bitcoin’i (BTC) ödeme yöntemi olarak da kabul etmeye de başlayacağını açıkladı:

“Ayrıca, yakın gelecekte ürünlerimiz için, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir temelde, aldıktan sonra tasfiye edebileceğimiz veya edemeyebileceğimiz bir ödeme şekli olarak Bitcoin kabul etmeye başlayacağız.”

Bitcoin (BTC) Rekor Kırdı 

Tesla haberinin ardından, Bitcoin’de ani bir sıçrama yaşandı. 39.000 dolar seviyesinden işlem gören lider kripto para birimi, 43.878 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi. Bazı kripto para borsalarına erişim güçlüğü yaşandı.

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter profiline Bitcoin eklemesiyle kripto para topluluğunun gündemine oturmuştu. Profiline eklediği #Bitcoin etiketi ile birlikte “geçmişe bakıldığında, kaçınılmazdı” şeklinde bir tweet atan Musk, ilerleyen günlerde katıldığı bir Clubhouse röportajında Bitcoin için geç kaldığını ancak Bitcoin’i desteklediğini belirtmişti. Musk’ın “geçmişe bakıldığında, kaçınılmazdı” sözü, ayrıca Bitcoin ağına yazılarak ölümsüzleştirildi.

Bitcoin (BTC) CoinGecko verilerine göre, yayın saati itibariyle 38.954 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala