bitcoinBTC/TRY
1.593.819,11 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
95.514,19 TL 3,93%
tetherUSDT/TRY
30,82 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.987,24 TL 1,91%
solanaSOL/TRY
3.185,73 TL 0,71%
staked-etherSTETH/TRY
95.448,55 TL 3,88%
xrpXRP/TRY
16,76 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
30,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
18,10 TL 0,49%
avalanche-2AVAX/TRY
1.141,52 TL 1,22%

Paylaş

Stablecoin Şirketi Circle Halka Açılmaktan Vazgeçti

Stablecoin Sirketi Circle Halka Acilmaktan Vazgecti

Stablecoin‘ler, ülkelerin düzenlemelerinin hızlanması ve yaşanan krizler ile birlikte pek iyi günlerden geçmiyor. Terra krizinin yaraları yeni yeni sarılırken yeni adımlar atmaya devam şirketler gelişimini sürüdürüyor. Ancak USDC‘nin arkasındaki şirket Circle, ilginç bir şekilde halka açılma planlarından vazgeçti.

Stablecoin Şirketi Circle Halka Açılmaktan Vazgeçti

Stablecoin Şirketi Circle Halka Açılma Planlarını Askıya Aldı

Stablecoin USDC‘nin arkasındaki şirket Circle, özel amaçlı satın alma şirketi (SPAC) Concord Acquisition Corp ile olan sözleşmesini feshederek halka açılma planından geri adım attı. Şirket pazartesi günü yaptığı açıklamada, anlaşmayı iptal etme kararının her iki şirketin yönetim kurulu tarafından onaylandığını söyledi.

Konu hakkında konuşan Circle’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire şu ifadelere yer verdi:

“Concord güçlü bir ortak oldu ve bu süreç boyunca katma değer sağladı ve Bob Diamond ile daha geniş Concord ekibinin tavsiye ve desteğinden yararlanmaya devam edeceğiz. Önerilen işlemin zaman aşımına uğraması bizi hayal kırıklığına uğrattı, ancak halka açık bir şirket haline geldi. Ortaklık Circle’ın güven ve şeffaflığı geliştirmeye yönelik temel stratejisinin bir parçası olmaya devam ediyor ve bu hiç bu kadar önemli olmamıştı”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala