S&P Global Cephesinden Yeni DeFi Hamlesi

sp global cephesinden yeni defi hamlesi

Önde gelen derecelendirme kurumu S&P Global, Blockchain alanında varlık göstermek için yeni hamleler yapmaya devam ediyor. S&P Global cephesinden şimdi de yeni bir DeFi hamlesi geldi.

S&P Global, DeFi Direktörü Arıyor

Kısa bir süre önce Türkiye’nin kredi notunu güncelleyen S&P Global, DeFi alanında da varlık göstermek adına yeni hamleler yapıyor. Şirket, stratejisini merkezi olmayan pazarlar etrafında sağlamlaştırmaya çalışırken, DeFi için bir yönetici arıyor.

sp global cephesinden yeni defi hamlesi 2

Şirket tarafından açılan bir iş ilanına göre başarılı aday, S&P’nin baş DeFi sorumlusu Chuck Mounts ile birlikte çalışmalar gerçekleştirecek. Bunun yanında yeni yönetici, şirketin stratejilerini de oluşturmaya ve uygulamaya yardımcı olacak. S&P iş ilanında, “Hem şirketimiz hem de müşterilerimiz için temsil edilen şeyleri derinlemesine anlayan bir kripto piyasası katılımcısı.” olarak açıklıyor.

S&P Global’in DeFi için yeni işe alımı, 2021’deki yüksek seviyelerden düşen kripto para birimlerine ve sektörü paramparça eden sayısız iflasa rağmen ana akım ilginin nasıl artmaya devam ettiğinin bir göstergesi. Bununla birlikte S&P Global’in iş ve ürün hatlarını anlamının yanında, potansiyel adayların “kripto finansı ve DeFi konusunda sağlam bir temele” sahip olmasının şartı da bulunuyor. Son olarak söz konusu iş için maaş aralığı, konuma, deneyime ve niteliklere bağlı olarak 107.100 ila 212.975 ABD doları arasında değişiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.523,97 TL 0,32%
ethereumETH/TRY
38.171,21 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.259,25 TL 0,54%
usd-coinUSDC/TRY
20,12 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
10,52 TL 6,12%
cardanoADA/TRY
7,60 TL 0,87%
staked-etherSTETH/TRY
38.159,73 TL 0,14%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,21%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 0,97%
Bağlantıyı kopyala