Binance’te 2 Saatten Fazla İşlem Yapılamadı

Binance Feed Turkiyede Kullanima Acildi1

Kripto para borsası Binance‘te geçici olarak durdurulan spot işlemlerin yeniden başladı. Borsadan yapılan açıklamada spot alım-satım işlemlerinin TSİ 17.00’de başladığı bildirildi. Para çekme işlemlerinin ise daha sonra aktif hale geleceği ifade edildi. Böylece dünyanın en büyük hacimli borsasında 2 saatten uzun süre alım-satım işlemleri yapılamadı.

Binance CEO’su CZ: Tuhaf Bir Hatayla Karşılaştık

Binance CEO’su Changpeng Zhao, olayın ardından yaptığı ilk açıklamada tuhaf bir hatayla karşılaştıklarını belirterek, işlemlerin 30 ila 120 dakika arasında başlayacağını açıkladı. CZ’ye göre ilk analizler eşleştirme motorun bir stop emrinin işlenmesinde hata ile karşılaşıldığını gösterdi. İşlemlerin durdurulmasının ardından Bitcoin fiyatı ilk işlemlerde sert düşüş kaydetti. BTC, 27 bin 415 dolara kadar geriledi.

Binancete Islemler Durduruldu

CZ, daha sonra yaptığı paylaşımında ise Bitcoin fiyatında yaşanan düşüşü değerlendirdi. En büyük borsanın ticareti durdurması halinde fiyatların fazla hareket etmeyeceğini belirten CZ, Binance geri geldiğinde küçük borsalardaki fiyat hareketlerinin eski haline geleceğini vurguladı. Binance CEO’su, sorun çözülene kadar tüm şirket içi toplantıların iptal edildiğini de açıkladı

Binance TR’den yapılan açıklamada da, “Binance TR’de spot ticareti etkileyen bir durum yaşanmaktadır. Bunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalıştığımızdan tüm spot ticaret şu anda geçici olarak askıya alınmıştır. Yeni güncellemeler buradan paylaşılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
545.737,63 TL 3,19%
ethereumETH/TRY
37.612,52 TL 2,31%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.190,55 TL 2,18%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,20 TL 0,78%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 2,31%
staked-etherSTETH/TRY
37.597,01 TL 2,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,53%
matic-networkMATIC/TRY
17,86 TL 3,05%
Bağlantıyı kopyala