Solana Ekibi Saldırının İzini Slope’a Kadar Genişletti

solana ekibi saldirinin izini slopea kadar genisletti

Solana Blockchain geliştiricileri, kısa bir süre önce gerçekleştirilen saldırıdan etkilenen adreslerin “bir noktada Slope mobil cüzdan uygulamalarında oluşturulduğunu, içe aktarıldığını ya da kullanıldığını açıkladı. Slope bu açıklama ardından, olayda cüzdanlarının bir grubunun güvenliğinin ihlal edildiğini doğruladı.

Solana Ekibi Saldırı Araştırmasını Genişletiyor

Solana Blockchain ekosisteminin hacklenmesiyle ilgili yürütülen bir soruşturmada, Solana Blockchain durum güncellemelerine adanmış bir Twitter hesabı tarafından yapılan paylaşımda saldırı hakkında önemli bilgiler aktarıldı. Hesap tarafından yapılan paylaşımda, etkilenen adreslerin “bir noktada Slope mobil cüzdan uygulamalarında oluşturulduğunu, içe aktarıldığını ya da kullanıldığını” ortaya çıkardı. Twitter’daki @SolanaStatus hesabına göre, geliştiriciler, ekosistem ekipler ve güvenlik denetçileri soruşturmayı derinlemesine yürütmeye devam ediyor.

solana ekibi saldirinin izini slopea kadar genisletti 2

Bugün erken saatlerde grup, ihlalin Solana çekirdek kodundaki bir hatadan kaynaklandığına inanmadığını açıklamış ve odaklarını “ağ kullanıcıları arasında popüler olan birkaç yazılım cüzdanı” tarafından kullanılan yazılıma çevirmişlerdi. Yapılan bu paylaşıma göre Solana geliştiricileri söz konusu bu yazılımın Slope olduğunu düşünüyor. Grup tarafından yapılan bir paylaşımda, “Bunun tam olarak nasıl gerçekleştirdiğinin ayrıntıları araştırılmaya devam ediliyor ancak özel anahtar bilgileri yanlışlıkla bir uygulama izleme hizmetine iletilmiş gibi görünüyor.” ifadesi kullanıldı. Solana tarafından yapılan bu açıklama sonrasında Slope Finance, geliştirici hesabından yaptığı açıklamada, cüzdanlarının bir gurubunun ihlalde tehlikeye atıldığını doğruladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.179,96 TL 1,39%
ethereumETH/TRY
34.924,06 TL 1,29%
tetherUSDT/TRY
19,15 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
6.299,36 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
19,10 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
8,51 TL 0,23%
cardanoADA/TRY
7,20 TL 0,69%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,82%
staked-etherSTETH/TRY
34.772,71 TL 1,20%
matic-networkMATIC/TRY
21,70 TL 1,50%
Bağlantıyı kopyala