bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,900.12 2.63%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,119.43 0.24%
bnb
BNB (BNB) $ 554.94 1.66%
solana
Solana (SOL) $ 140.36 5.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.497556 0.41%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.466397 0.74%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.162323 1.47%

Slovenya’da Turistik Tanıtım NFT’lerle Yapılacak

slovenyada turistik tanitim nftlerle yapilacak

Slovenya‘da bulunan Seaside Resort isimli otel, tanıtımında NFT‘leri kullanmaya karar verdi. Slovenya’nın yazlık tatil beldesi Portorož’da bulunan otel bölgeye ziyaretçi çekmek için bu yılki kampanyasına dijital teknolojileri dahil ediyor.

Slovenya’da Turizm Sektörü NFT ile Tanıtım Yapacak

Geçen ay, Slovenya Turizm Kurulu, “sLOVENia NFT” isimli bir koleksiyon yayınladı. Bundan kısa bir süre sonra da Portorož ve Piran isimli beldelerden bir hamle geldi. Yerel basında çıkan haberlere göre, girişimin ana amacı tatil iki beldesini dijital ve sürdürülebilir destinasyonlar olarak sergilemek.

Portorož Turist Derneği direktörü Alexander Valentin konuya ilişkin şunları söyledi:

“Gelecek nesiller için yeni bir pazar olacak olan metaverse kapısı açılıyor”

slovenyada turistik tanitim nftlerle yapilacak 2

Seaside Resort‘un da katıldığı kampanyada “Destinasyon NFT’ler” ziyaretçilerin sadakatini kazanmayı hedefliyor. Turistler, üç aktivite gerçekleştirdiklerinde üç farklı koleksiyondan üç NFT toplayabilecekler. Bu aktiviteler, ödül oyununa katılmak, haber bültenine abone olmak ve tesisin Instagram hesabını etiketleyerek paylaşım yapmak. Her bir koleksiyonda 100 NFT bulunuyor.

Bitcoin News‘e göre Portorož ve Piran, NFT girişimi aracılığıyla kripto dünyasına girmenin yanı sıra sosyal medyadaki tanıtım faaliyetlerini de artırıyor. Bunun için her iki tatil beldesi de TikTok’ta bir hesap açtı.

Slovenya, Bitcoin dostu bir ülke olarak biliniyor. Ülke genelinde binlerce kafe, restoran, otel, kuaför ve spor tesisi çeşitli kripto para birimlerini kabul ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala