Singapur Merkezli DBS Bank, Dijital Varlıkları Araştırıyor

singapur merkezli dbs bank dijital varliklari arastiriyor 2

Singapur Merkezli DBS Bank, kripto varlıkları ve diğer dijital varlıkları kademeli olarak araştırıyor. Asya’nın en büyük fon yöneticilerinden biri olan DBS Group Holdings, dijital varlık ürünlerini genişletmeyi ve kripto ticaret platformundaki üye sayısını yıl sonuna kadar iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Grup yöneticilerinin yaptığı açıklamada, özel müşteriler için kurulan DBS Digital Exchange‘in kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi gördüğünü söyledi. Yatırım şirketlerinden daha fazla talep almaya başladıkları belirtildi.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Eng-Kwok Seat Moey konu ile ilgili çok hızlı bir şekilde ivme kazandıklarını, yatırımcıların kripto varlıkları ve diğer dijital varlıkları aşamalı olarak araştırdıklarını dile getirdi.

singapur merkezli dbs bank dijital varliklari arastiriyor

Daha Önce Milyarlarca Dolar Yatırım Yapıldı

DBS CEO’su Piyush Gupta, bankanın teknik altyapısını güncellemek için milyarlarca yatırım yapmasıyla birlikte kripto varlık sektörünün içerisine dahil oldu. Ayrıca Gupta, bankanın bulut bilişim sistemini almasıyla beraber dijitalleşme alanındaki hizmetlerini yoğunlaştırdı.

DBS Bank, kripto varlık ticaretinde, dijital varlık çözümleri sunan ve aynı zamanda çok talep edilen gözetim hizmetlerinin olduğunu ileri sürüyor. Banka kendini destekli hizmetler sunan tek şirket olarak tanımlıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 402.503,62 TL 1,03%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.359,64 TL 4,16%
cardano
Cardano (ADA) 20,10 TL 3,26%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.487,14 TL 3,27%
xrp
XRP (XRP) 9,04 TL 3,22%
solana
Solana (SOL) 1.216,73 TL 7,98%
polkadot
Polkadot (DOT) 288,71 TL 2,68%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,07 TL 1,16%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,02%
Copy link
Powered by Social Snap