bitcoinBTC/TRY
738.476,83 TL 0,41%
ethereumETH/TRY
45.781,77 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.916,27 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
14,43 TL 3,49%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.803,20 TL 1,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,18%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,17%
solanaSOL/TRY
556,69 TL 2,87%

Paylaş

SEC’ten yeni Ripple açıklaması

SECten halka arz savunmasi Coinbasee guvence verilmedi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple kararına dair yeni bir açıklama yaptı. Kurum, geçen ay temyiz başvurusunda bulunmuştu. Dün yapılan açıklamada ise temyiz başvurusunun sadece bir duruşma ile sonuçlanacağı belirtildi. SEC, Ripple’ın süreci geciktirerek token satışlarına devam etmek istediğini ifade etti.

ripple raporunda dikkat ceken blockchain detayi

SEC’ten yeni Ripple kararı

Ripple-SEC davasında önemli bir gelişme yaşandı. Kurumdan yapılan açıklamada, temyiz sürecinin uzatılmayacağı ifade edildi. Açıklamada, sadece bir duruşma ile sonuçlanacağına vurgu yapıldı. Açıklamada, “SEC’in, bu davanın en verimli nihai çözümünde kurumsal bir çıkarı var” ifadesi kullanıldı.

Mahkeme, temmuz ayında XRP’nin bireysel yatırımcılara satışının menkul kıymet olmadığına karar vermişti. Kurumsal satışların ise menkul kıymet olduğuna hükmedilmişti. Bu durum Ripple ve SEC için kısmi kazanç olarak değerlendirilmişti.

Ripple ise mahkemenin SEC‘in temyiz talebini reddetmesi gerektiğini açıklamıştı. Şirket, mahkemenin özet kararının geçici temyize uygun kontrol edici bir hukuk sorunu sunmadığını söylemişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala