bitcoinBTC/TRY
740.153,81 TL 0,94%
ethereumETH/TRY
46.197,39 TL 1,44%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
5.906,98 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
14,21 TL 1,77%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
46.126,39 TL 1,24%
cardanoADA/TRY
6,87 TL 0,64%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,36%
solanaSOL/TRY
575,13 TL 4,43%

Paylaş

SBF’ye cezaevi yolu göründü

SBFye cezaevi yolu gorundu

İflas eden FTX‘in kurucusu Sam Bankman-Fried’a (SBF) yeniden cezaevi yolu göründü. ABD Adalet Bakanlığı, ev hapsinde bulunan SBF‘nin tanıkları etkileme girişimleri nedeniyle tekrar cezaevine gönderilmesi için harekete geçti. Geçen hafta kefalet iptali için niyetini belli eden bakanlık yetkilileri, mahkemeye resmi başvuruyu yaptı.

abd adalet bakanligindan bahamalara sbf sorusu

ABD Adalet Bakanlığı, SBF için harekete geçti

ABD Adalet Bakanlığı, SBF‘nin tanık ifadelerini defalarca etkilemeye çalıştığını ve kefalet koşullarının halkı korumak için yetersiz olduğunu iddia etti. SBF’nin ekim ayındaki duruşmadan önceden cezaevine gönderilmesi gerektiğini savundu.

SBF, eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison’ın günlüklerini New York Times ile paylaşmıştı. Savcılar, SBF’nin bu hareket ile Ellison’ın ifade vermesini engellemek veya değiştirmesini sağlamak istediğini kaydetti. Bu çerçevede SBF‘nin yeniden tutuklanmasının talep edildiği bildirildi.

Bakanlık, SBF‘nin kendini savunma hakkı olduğunu ancak kişisel bilgileri paylaşmasının adil yorum yapmanın ötesine geçtiğini savundu. Hakim Lewis Kaplan da geçen hafta SBF’nin gözaltına alınması ile ilgili resmi belgelerin hazırlanması talimatı vermişti. Bankman-Fried’in duruşması 2 Ekim 2023 tarihinde başlayacak.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala