Saylor’a Göre Nijerya’nın Tek Kurtuluşu Bitcoin

saylora gore nijeryanin tek kurtulusu bitcoin

Bitcoin yatırımlarıyla dikkat çeken MicroStrategy’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, Twitter’da Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomik olarak zor durumda olan Nijerya’nın tek umudunun Bitcoin’de olduğunu belirtti.

Nijerya’nın Tek Umudu Bitcoin

Geçtiğimiz aylarda kurucusu olduğu MicroStrategy’nin CEO’luk görevinden istifa eden Michael Saylor, ayrılık açıklamasında Bitcoin üzerine daha fazla yoğunlaşmak için böyle bir karar aldığını açıklamıştı. Nitekim ayrılıktan sonra Saylor’un dediği oldu ve Saylor, Bitcoin konularına daha çok değinmeye başladı.

saylora gore nijeryanin tek kurtulusu bitcoin 2

Kısa bir süre önce Bitcoin madenciliği ile ilgili doğru bilinen yanlışları ele alan Saylor, son olarak Nijerya ile ilgili paylaşımda bulundu. Ekonomik olarak zor günler geçiren Nijerya’nın kurtuluş için tek umudunun Bitcoin olduğunu belirten Saylor, Bitcoin’in zaman içinde değerinin çok daha iyi anlaşılacağını dile getirdi.

Saylor ayrıca Nijerya’nın resmi para birimi olan Nijerya Naira’sının değer kaybının devam edeceğini belirtti. Saylor bu kayıptan kurtulmanın tek yolunun Nijerya’nın resmi para birimi olarak Bitcoin’e geçmesinin olduğunu ifade etti. Son olarak haberin yazımı esnasında lider kripto para birimi Bitcoin, 20.844,60 dolardan işlem görüyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.227,97 TL 1,86%
ethereumETH/TRY
29.855,75 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
18,85 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.822,96 TL 2,84%
xrpXRP/TRY
7,55 TL 3,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,18 TL 3,06%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,64%
matic-networkMATIC/TRY
21,07 TL 4,68%
Bağlantıyı kopyala