Şarkıcı Kiesza, NFT Koleksiyonu İle Performans Sergiledi

sarkici kiesza nft koleksiyonu ile performans sergiledi

Pop elektronik şarkıcısı Kiesza, NFT Koleksiyonu olan MilkyWay Pirates grubuyla performans sergileyerek bir ilki gerçekleştirdi.

ABD’nin ünlü talk show programlarından Ellen Degeneres Show‘da gerçekleşen gösteri büyük ilgi topladı. Grup üyeleri, Kiesza’nın ortaya çıkardığı “SziFi” adlı bir bilim kurgudan esinleniyordu.

Figürler, hikayeye dayanan “Fooboos” adlı renkli ve tüylü insansı karakterlere benzemeleriyle dikkat çekti.

Şarkıcı Kiesza: NFT Sayesinde Müzik Sektörü Değişecek

Ellen Show’daki dansçıların “bulanık” ve “basit” görünmesine karşılık Kiesza, NFT’leri müzisyenlerin yeni bir yol oluşturması için güçlendirici olarak görüyor.

Kiesza, Decrypt’e verdiği demeçte şöyle konuştu:

Müzik endüstrisi, müzisyenlerin çıkarlarını asla gözetmeyen bir şekilde kuruldu. Müzisyenler, burayı kendileri için daha iyi bir yer haline getirmek için her zaman hakları için savaşmak zorunda kaldılar. Ancak NFT alanı yeni ve müzisyenler bu yeni alana gelip çok geç olmadan bir değişiklik yapabilirler” dedi.

Daha önce Meta için 3D sanat ve Chris Brown için albüm kapağı yaratan Luke Didlo, NFT tasarımlarının arkasındaki 3D sanatçısı olmuştu. Didlo da, NFT’leri profesyonel dansçılar ve koreograflar için hareketlerini talep etme ve NFT’ler aracılığıyla onlardan telif hakkı talep etme şansı olarak görüyor.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
529.089,15 TL 0,79%
ethereumETH/TRY
33.517,42 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
19,07 TL 0,57%
bnbBNB/TRY
6.228,32 TL 0,90%
usd-coinUSDC/TRY
19,05 TL 0,60%
xrpXRP/TRY
8,49 TL 2,50%
cardanoADA/TRY
6,73 TL 0,44%
staked-etherSTETH/TRY
33.501,05 TL 1,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 0,37%
matic-networkMATIC/TRY
20,82 TL 1,42%
Bağlantıyı kopyala