bitcoinBTC/TRY
1.267.000,93 TL 3,91%
ethereumETH/TRY
65.131,21 TL 1,31%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.657,89 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
18,15 TL 2,55%
solanaSOL/TRY
1.810,08 TL 3,35%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
65.083,78 TL 1,44%
cardanoADA/TRY
13,00 TL 11,87%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 12,30%

Paylaş

Sam Bankman-Fried davasında kapanış kısmına geçiliyor

sbf

FTX kurucusu kendisine yöneltilen suçlamaların tamamında suçsuz olduğunu iddia etti.

Sam Bankman-Fried’ın yer aldığı ve yaklaşık bir aydır devam eden ceza davasında 1 Kasım’da kapanış kısmına geçilecek.

SBF’nin avukatı Mark Cohen’in davanın 15. günündeki beraat talebi, Yargıç Lewis Kaplan tarafından reddedildi. Davada, 1Kasım TSİ 16:30’da kapanış konuşmalarına geçileceği belirtildi. İddia ve savunma makamının avukatları, yeni bir tanık çağırmak için bir talepte bulunmadı.

Eski FTX CEO’su, Mart 2024’te Çinli bir hükümet yetkilisine 150 milyon dolarlık rüşvet verdiği iddiası da dahil olmak üzere beş suçlamayla daha karşı karşıya kalacak.

Savcı Danielle Sassoon, SBF’nin Alameda Research’teki faaliyetlerini finanse etmek için FTX’te yer alan müşteri fonlarından 8 milyar dolar alındığını doğrulayan belgeler sundu. SBF ise bu hamlelerinin dolandırıcılık olduğu iddiasını reddetti. Eski FTX CEO’su, vermiş olduğu savunmada bu hamlelerin Alameda için gerekli olan bir risk yönetimi prosedürü olduğunu ve sürecin şirket politikasıyla uyumlu olduğunu ileri sürdü.

SBF, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetse de eski Alameda CEO’su Caroline Ellison, eski FTX CTO’su Gary Wang ve eski FTX mühendislik direktörü Nishad Sing, suçlamaları kabul etti. Üç isim, SBF aleyhinde ifade vermek için ABD hükümetiyle anlaşma sağladı.

SBF’nin, suçlu bulunması halinde 115 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceği ifade edildi.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala