Sam Bankman-Fried, Bir Sonraki Satın Alma Planını Açıkladı

sam bankman fried bir sonraki satin alma planini acikladi

Kripto para borsası FTX, kısa bir süre önce kripto borç verme platformu BlockFi ile içerisinde satın alma da yer alan bir ön sözleşme imzalamıştı. FTX kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), yeni satın alma planını açıkladı.

SBF, Zor Durumda Olan Kripto Madencilerle İlgileniyor

FTX kurucusu ve CEO’su SBF, kripto madencilerini kurtarmaya yardım etmenin kripto sektöründeki kredi sorunlarını azaltabileceğini söyledi. SBF yaptığı açıklamada, kendilerinin kripto madencilik şirketlerini satın almaya sıcak baktıklarını belirtti. SBF açıklamasında, “Kripto madencilik endüstrisini düşündüğümüzde, madencilik donanımlarıyla borçları teminat altına alan madencilik şirketleri olduğu sürece, kripto para piyasalarının olumsuz etkilenmesi devam edebilir. Bizim için, gerçekten zorlayıcı bir fırsat gelebilir ancak kesinlikle bu olasılığı göz ardı etmek istemiyorum.” ifadesini kullandı.

SBF bu açıklamanın ardından Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “özellikle kripto para madencilik şirketleriyle ilgilenmediklerini, herhangi bir şirketle konuşmaktan kesinlikle mutlu olduğunu” belirtti. Sektör katılımcıları tarafından aktarılan bilgilere göre özel ve halka açık kripto madencilik şirketleri, Kuzey Amerika’daki devasa kripto para madencilik tesislerini finanse etmek için 2 milyar dolar ila 4 milyar dolar arasında borçlandıkları belirtiliyor. Son olarak FTX, BlockFi’ye 400 milyon dolarlık bir kredi sağlamak ve potansiyel olarak 240 milyon dolara kadar satın alma için kripto borç platformu BlockFi ile anlaşma yapmıştı. SBF’ye ait olan Alameda Research, zor günler geçiren ve tüm işlemlerini askıya aldığını açıklayan Voyager Digital için de geçtiğimiz günlerde 200 milyon dolarlık nakit ve 15.000 Bitcoin (BTC) (294 milyon dolar) kredisi sağlamıştı. Son olarak halka açık olan pek çok kripto para madencilik şirketinin hisseleri bugüne kadar yüzde 75 ya da daha fazla değer kaybetmiş durumda.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
381.325,10 TL 8,00%
ethereumETH/TRY
29.533,39 TL 10,45%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,12%
usd-coinUSDC/TRY
18,10 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.149,49 TL 2,97%
binance-usdBUSD/TRY
18,12 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 6,57%
cardanoADA/TRY
8,26 TL 8,90%
solanaSOL/TRY
662,33 TL 4,57%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 6,24%
Bağlantıyı kopyala