bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,265.95 3.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,083.92 0.86%
bnb
BNB (BNB) $ 548.37 2.38%
solana
Solana (SOL) $ 137.72 6.73%
xrp
XRP (XRP) $ 0.493023 0.62%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.458277 0.20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158634 0.09%

Rusya, Kripto Para Birimi Ödemelerini Yasallaştıracak

rusya kripto para birimi odemelerini yasallastiracak

Dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olan Rusya, son dönemde kripto paranın ülkede yaygınlaşması için adımlar atıyor. Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, kripto para birimlerinin ödeme aracı olarak kullanılması hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Rusya, Er Ya Da Geç Kripto Parayı Ödeme Birimi Olarak Kullanacak

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, son açıklamasında kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak er ya da geç Rusya’da yasallaşacağını söyledi. Rus bakan açıklamasında hükümet ve merkez bankasının uyum politikaları üzerinde çalışmaya başlayacağını da dile getirdi.

Rusya 24 Şubat tarihinde Ukrayna işgaline başlamadan önce Rusya Maliye Bakanlığı, merkez bankasının kripto yasağı politikasına ters bir yasa teklifinde bulunmuş ve kriptonun yaygınlaşmasının önünü açmak istemişti. Bir forumda, Manturov’a yöneltilen “kripto para birimlerinin bir ödeme aracı olarak yasal hale gelip gelmeyeceğine inanıp inanmadığı” soruldu.

rusya kripto para birimi odemelerini yasallastiracak 2

Bu soruyu yanıtlayan Manturov, “Kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceği noktasında merkez bankası ve hükümet konu üzerinde aktif olarak çalışıyor. Ancak herkes kripto para birimlerinin Rusya’da bir ödeme yöntemi olarak kullanılacağı görüşüne sahip.” dedi. Rusya’nın son dönemlerde kendi dijital ruble projesi üzerinde çalışmalarını hızlandırdığı biliniyor. Son olarak Manturov, kripto para birimlerinin kullanımına ilişkin düzenlemelerin ilk etapta merkez bankası ve sonrasında hükümet tarafından formüle edileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala