Ripple’ın Baş Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty’den SEC’e Tepki

ripplein bas hukuk danismani stu

SEC ve Ripple, kripto para sektöründe belki de birlikte en sık anılan isimlerden biri. Özellikle son dönemde Ripple ve SEC ile ilgili gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Bu kez Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) hedef aldı.

SEC ve LBRY arasındaki davaya değinen Alderoty, SEC’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) genel çerçevede görevden düşürmeye devam ettiğini söyledi. Alderoty’e göre düzenleyici, erişiminin dışında kalan yerlere de saldırarak uygulama yoluyla düzenleme yaklaşımıyla hızlı bir politika izliyor. Bu da CFTC’nin yetkilerinin kısıtlanmasına sebep oluyor.

ripplein bas hukuk danismani stuart alderotyden sece tepkia
Ripple’ın hukuk danışmanı Stuart Alderoty

Ayrıca Stuart Alderoty, SEC’in erişimini menkul kıymetlerin ötesine genişletmeye çalıştığını iddia ediyor.

Hatırlatmak gerekirse Stuart Alderoty kısa süre önce genel çerçevede ABD’den kripto düzenlemelerine karşı acil ihtiyacı vurgularken SEC’in yaklaşımını zorbalık olarak nitelendirmişti. Ayrıca Alderoty, SEC’in “ikiyüzlülüğünün sarsıcı” olduğunu söylemişti.

Avukat John Deaton ise SEC Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin’i bir emtia olarak nitelendirmesine karşın, bahsedilen bu tanımın Bitcoin için dahi geçerli olabileceğini düşünüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.760,29 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
34.702,15 TL 3,96%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,30%
bnbBNB/TRY
6.275,28 TL 1,96%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,17%
xrpXRP/TRY
8,36 TL 3,29%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 2,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 3,52%
staked-etherSTETH/TRY
34.616,24 TL 3,89%
matic-networkMATIC/TRY
21,91 TL 2,51%
Bağlantıyı kopyala