Ripple Ortağı, Uluslararası Ödemeler için Visa ile İş Birliği Yapıyor

ripple ortagi uluslararasi odemeler icin visa ile is birligi yapiyorass

Son dönemde kripto para sektöründe birçok ortaklık haberleri ile karşılaşmaya başladık. Son olarak çıkan haberlere göre; Ripple’ın ortağı DeeMoney, Taylandlı FinTech devinin RippleNet’i kullanarak Tayland içinde ve dışında, uluslararası ödemelerin düşük bir maliyetle aynı gün içinde yapılmasını sağlamasına olanak sağlıyor.

Ripple Ortağı, Uluslararası Ödemeler için Visa ile El Ele Verdi

Ripple ortağı, Visa iş birliğiyle anında uluslararası ödeme sağlayan P2P ödeme hizmetini başlatıyor. DeeMoney, son yedi gün içerisinde ödeme şirketleriyle anlaşma yapan ikinci Ripple ortağı oldu. MoneyGram, Ripple ortağı olan Frente Corretora ile ortaklaşa Brezilya’da çevrimiçi havale platformunu başlattı.

DeeMoney CEO’su Aswin Phlaphongphanich, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Sunduğu basitlik, hız ve kanıtlanmış güvenlik ile Visa, neredeyse gerçek zamanlı ödemeler için ideal ortağımızdır. Bu ortaklık, müşterilerimizin 160’tan fazla işlem para biriminde 170’den fazla ülkeye gerçek zamanlı olarak doğrudan arkadaşlarının veya ailelerinin banka kartı hesaplarına para göndermelerine olanak tanıyor. Ayrıca, geleneksel bankalarda mümkün olmayan, hafta sonları ve tatiller de dahil olmak üzere 7/24 gerçek zamanlı ödemeleri mümkün kılıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.152,73 TL 0,33%
ethereumETH/TRY
30.031,26 TL 0,09%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,08%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.805,27 TL 0,30%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,12%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 0,86%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 1,19%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 0,47%
Bağlantıyı kopyala