PlayStation’dan NFT Hamlesi

playstationdan nft hamlesi

Teknoloji devi Sony’nin başarılı oyun konsolu markası olan PlayStation, NFT endüstrisine adım atıyor. Dünyanın en çok satan oyun konsolu olan PlayStation, oyunlar için NFT cross-platform sistemini test etmeye başladı.

PlayStation NFT’ler İçin Patent Aldı

Oyun endüstrisi, yeni gelir kaynakları bulmak için Blockchain tabanlı teknolojilerle yakınlaşmaya devam ediyor. Bu noktada oyun endüstrisi NFT’leri yakından takip ediyor. Oyunlarda NFT içerikleri pek çok kişi tarafından tartışılmaya devam ederken, kısa bir süre önce oyun stüdyosu Square Enix, Symbiogenesis isimli NFT projesinin duyurusunu yapmıştı. Square Enix’in bu hamlesinin ardından benzer bir adım da PlayStation cephesinden geldi.

playstationdan nft hamlesi 2

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation, yeni bir NFT platformu için patent başvurusunda bulundu. Patent dosyalamasına bakıldığında ilk olarak 2021 yılında alındığı görülüyor olsa da patent halka açık olarak gün içinde yayımlandı. Patentin detaylarına bakıldığında oyuncuların bir oyunda birden çok platformda kullanılabilecek NFT’ler bulmasını sağlayan bir sistem görülüyor. Bununla birlikte Sony, kullanıcıların NFT’leri diğer oyunlarda da kullanabilmelerini hedefliyor.

Sony’nin almış olduğu NFT patenti, birden fazla cross-platformda işlevsellik göstererek, kullanıcıların diğer oyunlarda ve platformlarda hangi NFT’leri kullanabileceklerini bilmesini sağlıyor. Son olarak bu özelliğin PlayStation kullanıcılarına ne zaman sunulacağı henüz belirsizliğini koruyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
533.913,60 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
33.971,06 TL 1,48%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.029,56 TL 0,50%
usd-coinUSDC/TRY
19,17 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,27 TL 2,74%
cardanoADA/TRY
7,13 TL 3,86%
staked-etherSTETH/TRY
33.857,11 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 2,09%
matic-networkMATIC/TRY
20,76 TL 3,16%
Bağlantıyı kopyala