PicPay, Kripto Para Ödemelerini Destekleyecek

picpay kripto para odemelerini destekleyecekdf

Popüler Brezilya mobil ödeme uygulaması PicPay yaptığı açıklamada, kripto para birimi ödemelerini desteklemeye başlamanın yanı sıra kendi kripto para birimi değişimini ve Brezilya realine sabitlenmiş bir stablecoin birimini başlatmayı planladığını duyurdu.

PicPay’den Kripto Para Ödeme Hamlesi

30 milyon aktif kullanıcısı olan Brezilyalı bir mobil ödeme uygulaması olan PicPay, kripto para ödemelerini desteklemeye başlamayı planlıyor.

picpay kripto para odemelerini destekleyecekdgd

Bir şirket blog gönderisinde PicPay, insanların kripto para birimleri satın alabilmeleri ve depolayabilmeleri için uygulama aracılığıyla bir değişim sunmayı planladığını söyledi. Başlangıçta Bitcoin, Ethereum ve Paxos’un Pax Dollar (USDP) destekleyecek. 

Şirket yaptığı açıklamada, borsanın Bitcoin, Ethereum ve Paxos’un USDP stabilcoin’ine erişim sağlayacağını belirterek, stabilcoin’inin geliştirilmesinin kullanıcıların bu kripto para birimini 2022 gibi erken bir tarihte ödemesine, transfer etmesine ve saklamasına izin vereceğini de sözlerine ekledi.

PicPay teknoloji ve ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Anderson Chamon yaptığı açıklamada şunları söyledi:

PicPay, yalnızca bir yatırım olarak değil, aynı zamanda ödemeleri ve diğer finansal hizmetleri merkezileştirmenin bir yolu olarak popülerleşmesine öncülük etmek için kripto pazarına girecek.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala