PGA Tour ve Autograph NFT Koleksiyonu Başlatıyor

pga tour ve autograph nft koleksiyonu baslatiyor 2

Spor dünyasında Blockchain teknolojilerinin benimsenmesi artmaya devam ediyor. Profesyonel erkek golf turnuvaları için önemli bir organizatör olan PGA Tour ve Autograph, bir NFT koleksiyonu başlatacağını açıkladı.

PGA Tour NFT Koleksiyonu İçin Autograph Ortaklığını Duyurdu

Profesyonel erkek golf turnuvalarının organizatör olan PGA Tour ve Tom Brady’nin kurucu ortağı olduğu spor hatıra platformu Autograph, yaptıkları açıklamada, golf tutkunları için bir NFT koleksiyonu için yeni bir platform başlatacağını duyurdu.

Oluşturulacak olan yeni platform, 2023 yılında başlayacak ve önemli golf tarihinin yanı sıra mevcut 2021 – 2022 FedExCup Sezonunun darphaneleri, golf hayranları için NFT’ler olarak toplanacak.

pga tour ve autograph nft koleksiyonu baslatiyor

Konu hakkında açıklama yapan PGA Tour Baş Hukuk Sorumlusu Len Brown, “PGA Tour, dünyadaki en yetenekli golfçüleri ve spor tarihindeki rollerini vurgulayan dijital koleksiyonlar sunmak için Autograph ile çalışmaktan heyecan duyuyor.” dedi.

Bu, PGA Tour’un NFT’lere ilk girişi veya Autograph ile ilk işbirliği değil. Golf.com haberine göre, bu yılın nisan ayında PGA Tours, Tur lisanslı medyayı NFT olarak basmak için Autograph’ı seçti. FedExCup, kazanan sporcunun 18 milyon dolar kazanabileceği bir golf yarışmasıdır. Son olarak Autograph, Ocak 2022’de B serisi finansmanında 170 milyon dolar yatırım almıştı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.741,24 TL 3,42%
ethereumETH/TRY
34.696,44 TL 4,24%
tetherUSDT/TRY
19,16 TL 0,18%
bnbBNB/TRY
6.291,09 TL 2,38%
usd-coinUSDC/TRY
19,11 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
8,45 TL 4,79%
cardanoADA/TRY
7,09 TL 3,91%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 5,00%
staked-etherSTETH/TRY
34.679,10 TL 4,41%
matic-networkMATIC/TRY
21,72 TL 2,47%
Bağlantıyı kopyala